AUREOLA W TVP KRAKÓW

Zapraszamy
w każdy czwartek o godz. 19.05 na antenie TVP KRAKÓW
oraz
w każdy piatek o godz. 15.40 na antenie TVP ABC


"Aureola, Od Stanisława do Karola". to pierwsze w historii polskiej kinematografii filmy dla dzieci o najbardziej znanych polskich Świętych i Błogosławionych w formie widowisk teatralno-studyjnych. W rolę niezwykłego zakonnika - Nikodema - wcielił się Tadeusz Chudecki, który w czasie spotkań z laleczkami: Karolinką, Piotrusiem i papużką Mądralką w pięknej scenografii autorstwa Marii i Andrzeja Albinów opowiadał historię świętych. Dodatkową atrakcją tych 13 piętnastominutowych filmów reżyserowanych przez Józefa Mikę (doktorka z "Ziarna") są animacje komputerowe, pomagające dzieciom zapamiętać informacje biograficzne o świętych, oraz fantastyczne piosenki, do których muzykę napisał Darek Janus (autor muzyki do programu TVP "Jaka to melodia?"). Autorka scenariuszy i tekstów piosenek jest Justyna Holm. Filmy zostały zrealizowane w Studiu S3 w Łęgu, w Telewizji Kraków.