IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 01 LUTEGO 2015 R.

Bóg nieustannie szuka kontaktu z człowiekiem. Wykorzystuje wszelkie dostępne sposoby, aby ukazać Siebie i swoją Miłość. Przemawia przez otaczający świat, jego piękno i porządek. Przemawia przez swoje słowo i wydarzenia. Posługuje się też ludźmi, którzy wypełniając prorocką misję zleconą przez Niego, odsłaniają prawdziwe oblicze Stwórcy objawione najpełniej w Jego Synu - Jezusie Chrystusie. Oby nasze serca były gotowe usłyszeć i przyjąć delikatną mowę Boga, dobiegającą nas w każdej chwili naszego życia, a zwłaszcza podczas Eucharystii.

1. Miesiąc luty poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających.

2. Jutro jest święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. z poświęceniem gromnic będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00, a w nowej świątyni - o godz. 10.00 i 17.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy także wspominać: * wtorek - św. Błażeja, bpa i męcz.; po Mszy Św. - błogosławieństwo gardła; * czwartek - św. Agaty, dziew. i męcz.; * piątek - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

4. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz.16.30 będziemy modlić się wspólnie Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, wynagradzając Bogu za grzechy świata i prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii; po Mszy Św. będzie poświęcenie chleba, soli i wody ku czci św. Agaty oraz zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina i o godz. 17.00 w nowej świątyni; ofiary na tacę będą naszą pomocą dla misjonarzy; I sobota - nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. rozpocznie się różańcem o godz. 16.00, do prowadzenia którego prosimy IV, V i VI Różę Matek.

5. Rodziny, które mają możliwość przyjąć na nocleg młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie /25 - 31 lipca 2016 r./ prosimy przynosić do kościoła wypełnione deklaracje. Jeszcze dziś można je składać w nowym kościele. Przypominamy, że nie trzeba dla nich posiłków, ani odwozić ich do Brzeska. Mamy nadzieję, że rodziny odpowiedzą na ten apel pozytywnie, bo do dzisiaj zgłoszeń nie było dużo jak na taką parafię ...

6. Młodzież z KSM-u wraz z ks. Piotrem zapraszają Seniorów naszej parafii na spotkanie opłatkowe do Betanii dzisiaj na godz. 14.30. Bardzo prosimy o podwiezienie tych osób do Betanii.

7. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym w sali koło zakrystii, a dla Akcji Katolickiej - w czwartek na plebanii.

8. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca będzie: * dla dzieci - środa od godz. 16.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 16.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 16.00.

9. Wyjazd z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku będzie w sobotę, 7 lutego, od godz. 10.00 od kościoła św. Marcina. Od dziś prosimy te osoby zgłaszać w zakrystii i nas w sobotę podwieźć do Nich.

10. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz.

11.00. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone książeczki do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. 11. Grupa Teatralna z Szalowej wraz z ks. Piotrem Barczykiem wystąpi za tydzień, w niedzielę, w Domu Strażaka w Gnojniku ze sztuką pt. "Blaszany kubek". Przedstawienie rozpocznie się po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. godz. 17.00. Serdecznie w ich imieniu zapraszamy Parafian do zobaczenia tej ciekawej sztuki, a dobrowolne ofiary będą dla nich pomocą.

12. Bardzo prosimy nasze parafianki o upieczenie ciast na Zabawę Walentynkową i zgłoszenie do p. Krystyny Bugajskiej.

13. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. płyta DVD z drugą częścią filmu o św. Teresie z Avila. Jest nowy "Rycerz Niepokalanej" i nowa "Nasza Arka", "Mały Gość Niedz." z płytą Arki Noego pt. "Petarda". W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy, a także piękny film "Ziemia Maryi" w cenie 22 zł - jeśli zabraknie to zamówimy.