III NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 STYCZNIA 2015 R.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - śś. Tymoteusza i Tytusa, bpów; * wtorek - bł. Jerzego matulewicza, bpa; * środa - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.; * sobota - św. Jana Bosko, kapł.

2. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się wspólnie po raz pierwszy Koronką do św. Michała Arch., wypraszając codzienną ochronę przed działaniem złego ducha.

3. W piątek od godz. 16.40 będzie nabożeństwo do św. Stanisława Kazimierczyka wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława.

4. W piątek po nabożeństwie wieczornym będzie spotkanie na plebanii dla osób, które chcą pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zabawy Walentynkowej.

5. Rodziny, które mają możliwość przyjąć na nocleg młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie /25 - 31 lipca 2016 r./ prosimy przynosić do kościoła wypełnione deklaracje. Dziś i w następną niedzielę można jej składać na stoliczku przy filarze koło szopki lub w zakrystii, albo też przy obydwu wyjściach z nowego kościoła. [W kościele św. Marcina na bocznych ołtarzach lub w zakrystii].

6. Młodzież z KSM-u wraz z ks. Piotrem zapraszają Seniorów naszej parafii na spotkanie opłatkowe do Betanii w niedzielę, 1 lutego, na godz. 14.30. Bardzo prosimy o podwiezienie tych osób do Betanii.

7. Zakończyła się wczoraj wizyta kolędowa. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i wszelkie dobro, jakiego doświadczamy na co dzień, jak również za otrzymane ofiary. Ufamy, że wspólna modlitwa podczas wizyty kolędowej i codzienna modlitwa osobista lub rodzinna uprosi hojne Boże błogosławieństwo na każdy dzień obecnego roku. W duchu wdzięczności w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły kapłanów po kolędzie sprawujemy dziś i za tydzień Msze Św.

8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % należnego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie, tylko my decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1 % podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS naszej Caritas {0000211791} oraz kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas /www.tarnow.caritas.pl/ znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas naszej diecezji. Ponadto można wskazać cel szczegółowy - wpisując imię i nazwisko chorej osoby, na którą chcemy przekazać 1 % podatku, np. "Tymoteusz Gnela" , jeśli chcemy wspomóc naszego małego, niespełna trzyletniego parafianina ...

9. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" w cenie 5 zł jest m.in. o zgubnej w skutkach pigułce "dzień po"; o wizycie papieża na Filipinach, a w dodatku o deportowanych zaraz po wojnie na Wschód tysiącach Górnoślązaków. "Mały Gość Niedz." z płytą Arki Noego pt. "Petarda". W zakrystii polecamy książkę Organisty z Dębicy, a także piękny film "Ziemia Maryi" w cenie 22 zł. W zakrystii też można zapisać się na zakupienie "Koronki do Św. Michała Arch." ...