I NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 STYCZNIA 2015 R.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Józef Sebastian Pelczar,bp; * środa - św. Agnieszka, dziew. i męcz.; * sobota - św. Franciszek Salezy, bp i dokt. Kośc., patron dziennikarzy i pisarzy katolickich oraz Akcji Katolickiej.

3. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się wspólnie Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, wynagradzając Bogu za grzechy świata. Do prowadzenia prosimy Grupę XV - Bł. Karoliny Kózka, której zelatorem jest Patrycja Zając.

4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie spotkanie na plebanii dla osób, które chcą pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Zabawy Walentynkowej.

5. Spotkanie opłatkowe na plebanii dla zelatorów Róż Żywego Różańca i zelatorów Grup "Czerwonego Różańca" będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym ...

6. Rodziny, które już miały wizytę kolędową, a także te, które będą mieć w najbliższym tygodniu, a mają możliwość przyjąć na nocleg młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie /25 - 31 lipca 2016 r./ wypełnione deklaracje prosimy przynosić do kościoła. Dziś i w następną niedzielę można jej składać na stoliczku przy filarze koło szopki lub w zakrystii, albo też przy obydwu wyjściach z nowego kościoła. [W kościele św. Marcina na bocznych ołtarzach lub w zakrystii].

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za przygotowanie diecezjalnego opłatka, zarówno w kościele jak też w Domu Strażaka, wszystkim paniom w kuchni oraz organiście wraz z zespołem "Fortis" i "Fantazja" ... Serdeczne Bóg zapłać także panu Janowi Klimasowi za zorganizowanie pracy w lesie plebańskim przy wycięciu, oporządkowaniu i wywiezieniu do tartaku drzewa na ławki do kościoła.

8. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" w cenie 5 zł jest m.in. na płycie DVD pasjonujący film o św. Teresie z Avila z okazji Roku Jubileuszowego 500-lecia jej urodzin; dziś pierwsze 4 odcinki, za dwa tygodnie kolejne cztery. Polecamy ostatnie kalendarze ścienne i książkę Organisty z Dębicy.