II NIEDZIELA PO NARODZENIU - 04 STYCZNIA 2015 R.

1. We wtorek - 6 stycznia - obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele [7.00 - w kościele św. Marcina; 9.00, 11.00 i 16.00 - nowa świątynia]. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to święto obowiązkowe. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Ofiary na tacę przeznaczone są na misje.

2. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

3. W czwartek po nabożeństwie wieczornym będzie na plebanii spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Parafialnego Oddziału Caritas.

4. W niedzielę, 11 stycznia, będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców będzie po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00, dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

5. W najbliższą niedzielę będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 14.00 dla Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej z całej naszej diecezji, która będzie sprawowana w ramach spotkania opłatkowego i będzie jej przewodniczył Ks. Biskup Władysław Bobowski, a potem spotkanie w Domu Strażaka w Gnojniku.

6. Polecamy czasopisma katolickie rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. o coraz bardziej popularnych w Polsce Orszakach Trzech Króli. Jest nowy numer "Naszej Arki" i "Rycerza Niepokal." Polecamy czasopismo "Miłujcie się", ostatnie kalendarze ścienne i książkę Organisty z Dębicy.

7. Dziś jeszcze przy wyjściu z kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę na cele charytatywne kredę i kadzidło, które będą poświęcane w święto Trzech Króli.

8. Kolędowanie wraz z Jasełkami dla Służby Zdrowia i ich Rodzin będzie w niedzielę, 11 stycznia, o godz. 14.00 w auli Chrystusa Króla przy parafii Św. Jakuba w Brzesku.