III. NIEDZIELA ADWENTU - 14 GRUDNIA 2014 R.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

2. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Matki Bożej, czyli Roraty: w kościele św. Marcina we wtorek i czwartek o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej - w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.00. A pół godziny wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w Roratach.

3. W tym tygodniu, w miejsce dawnych Suchych Dni Adwentowych, przypadają Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. We wtorek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, czyli bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Nowenna będzie odprawiana po Roratach.

5. W najbliższy wtorek przypada w naszej parafii dzień spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, tylko skorzystajmy z posługi kapłanów z naszego dekanatu. Spowiedź św. będzie w nowej świątyni w godz. 14.00 - 16.00 i 16.30 - 18.00. Tych, którzy będą przychodzić na godz. 14.00 zapraszamy 15 minut wcześniej na wspólne przygotowanie do spowiedzi św., czyli nabożeństwo pokutne.

6. W czwartek - od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.30 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. O. Pio. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Prośby i podziękowania składajmy przy głównym ołtarzu, abyśmy mogli wspólnie polecać je Bogu.

7. W piątek będziemy prosić też o wstawiennictwo bł. Karolinę Kózka i po Mszy Św. ucałujemy jej relikwie.

8. W tym tygodniu prosimy na Roraty: * dzieci z klas IV, V i VI - w środę; * młodzież z I klas gimnazjum - w piątek. Bardzo prosimy o obecność ich rodziców.

9. Świece Caritas w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" są do nabycia przy kościele. Ofiara przynajmniej 5 zł niech będzie naszym wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. W sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze na żywność. Robiąc przedświąteczne zakupy podzielmy się z bardziej potrzebującymi niektórymi produktami żywnościowymi. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne, za dobrowolne ofiary, które są wynagrodzeniem za całoroczną pracę p. Kościelnego. Doceńmy jego ofiarną pracę i pielęgnujmy piekne tradycje, nabywając pobłogosławione opłatki.

10. W tym tygodniu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzą osobe starsze i chore w naszej parafii, przekazując im życzenia świąteczne.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." spośród wielu ciekawych artykułów, jest trzecia część adwentowego cyklu ze św. Teresą z Avila - "Solo Dios basta"; jak też rozmowa z policjantem, który odnalazł zmarzniętego chłopca, który wyznał: "Jak biegłem z Adasiem na rękach modliłem się cały czas do św. Judy Tadeusza oraz o tym, do czego będą potrzebne komputery na światło, które są miliardy razy szybsze niż obecnie używane. Jest "Nasza Arka" i dla dzieci "Promyczek Dobra" oraz inne czasopisma ... Są jeszcze kalendarze ścienne ze św. O. Pio i św. Janem Pawłem II, a także polecamy ciekawą książkę Andrzeja Kaputa, organisty z Dębicy, pt. "Na Granicy - myśli, słowa - moje małe przemyślenia"... /przy wyjściu z kościoła i w zakrystii/. W zakrystii jest miesięcznik "Różaniec" oraz zamówione "Kalendarze Rolnika".

12. Spotkanie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

*******

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

21 XII  -  Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus;
25 XII  -  Róża Św. Agaty;
26 XII  -  Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
28 XII  -  Róża Św. Jana;
  1 I     -  Róża Bł. Karoliny;
  4 I     -  Róża Św. Kingi;
  6 I     -  Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej;
11 I     -  Róża Św. Katarzyny Labure.