I. NIEDZIELA ADWENTU - 01 GRUDNIA 2014 R.

1. Rozpoczynający się dziś okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale też czasem, w którym oczekujemy powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu wieków. Jest to więc czas świętego i radosnego oczekiwania.

2. W dni powszednie okresu Adwentu sprawujemy Msze Św. ku czci Matki Bożej, zwane Roratami. Roraty będą sprawowane: w kościele św. Marcina we wtorki i czwartki o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej - w poniedziałki, środy, piątki i soboty o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej będą śpiewane Godziny o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami i przynoszenie serduszek z dobrymi uczynkami.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * środa - św. Franciszek Ksawery, kapł.; * czwartek - św. Barbara, dziew. i męcz., patronka górników; * sobota - św. Mikołaj, bp.

4. W tygodniu przypadają: * I czwartek - od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.30 będziemy się modlić na "czerwonym różańcu", wynagradzając Bogu za grzechy świata i prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę XIV - Św. Teresy od Dziec. Jezus. której zelatorem jest p. Anna Boczarska. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. sprawowanej w kościele św. Marcina o godz. 7.00 i po Roratach; ofiarami na tacę będziemy wspierać naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie po Roratach.

5. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP dziś po Mszy Św. o godz. 9.00; we wtorek i czwartek - po Roratach; w pozostałe dni o godz. 16.15.

6. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca będzie: * dla dzieci - środa od godz. 16.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 16.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 16.00.

7. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy świątyni Matki Bożej Fatimskiej, a przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Świece Caritas w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" są do nabycia przy kościele. Ofiara przynajmniej 5 zł. Od dzisiaj też można nabywać w zakrystii opłatki wigilijne, za dobrowolne ofiary, które są wynagrodzeniem za całoroczną, ofiarną pracę p. Kościelnego. Starajmy się podtrzymywać piękną tradycję, a nie kupować za parę groszy opłatków w sklepach.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." oprócz kroniki Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji i wielu ciekawych artykułów, jest: "nie uciekaj od Boga po grzechu" - początek adwentowego cyklu ze św. Teresą z Avila; zachęta sługi Bożego, włoskiego ks. Dolindo, że jak sprawy się komplikują, trzeba prosić: "Jezu, Ty się tym zajmij", a ujrzymy nieustające cuda. Jest "Mały Gość Niedz." a w nim lampion do sklejenia na Roraty i odpowiedzi na pytania roratnie. Jest "Kościół nad Uszwicą", nowy "Dominik" z płytą dla dzieci I - komunijnych i inne czasopisma ... Są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio i św. Janem Pawłem II.

10. Są jeszcze ciekawe książki Andrzeja Kaputa, organisty z Dębicy, pt. "Na Granicy - myśli, słowa - moje małe przemyślenia"... /przy wyjściu z kościoła i w zakrystii/.

11. W kinach można oglądać film "Karolina", którego fabułę zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film "Karolina". W kinie "Planeta" w Brzesku jest wyświetlany dzisiaj dwa razy: o godz. 12.00 i 18.00, a od jutra do czwartku - o godz. 18.00.