XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 LISTOPADA 2014 R.

1. W dzisiejszą uroczystość za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy zyskać odpust zupełny. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 kilku chłopców zostanie przyjętych do grona aspirantów.

2. Wypominki listopadowe są odmawiane w środę i piątek o godz. 16.30. W miarę możliwości starajmy się brać udział w modlitwie wypominków.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - świetych męczenników wietnamskich; * wtorek - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziew. i męcz.; * niedziela - św. Andrzeja Apostoła.

4. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.30 będziemy się modlić na "czerwonym różańcu", wynagradzając Bogu za grzechy świata i prosząc o dobre przeżycie dla parafian czasu Adwentu. Do prowadzenia prosimy Grupę XIII - Matki Bożej Fatimskiej, której zelatorem jest p. Krystyna Przybyło.

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej ucałujemy relikwie św. Stanisława Kazimierczyka.

6. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP rozpocznie się w sobotę po Mszy Św. porannej, a w niedzielę będzie po Mszy Św. o godz. 9.00.

7. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

8. Od pierwszej niedzieli Adwentu będą do nabycia przy kościele świece Caritas w ramach "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". Po każdej Mszy Św. w najbliższą niedzielę będziemy błogosławić opłatki wigilijne, które będzie można nabywać za dobrowolne ofiary u p. Kościelnego.

9. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami są proszone na spotkanie do nowego kościoła w środę o godz. 15.45.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." oprócz kroniki Peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji i wielu ciekawych artykułów, jest w bezpłatnym dodatku kalendarz ścienny z aniołami na 2015 rok. Jest nowy "Mały Gość Niedz." a w nim lampion do sklejenia na Roraty i odpowiedzi na pytania roratnie. Jest nowy "Kościół nad Uszwicą" i inne czasopisma ... Są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio i św. Janem Pawłem II.

11. Zbliża się dzień św. Mikołaja i święta Bożego Narodzenia więc w dalszym ciągu polecamy ciekawą książkę Andrzeja Kaputa, organisty z Dębicy, pt. " Na Granicy - myśli, słowa - moje małe przemyślenia"... Książki są przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

12. Od dnia 21 listopada w konach można oglądać film "Karolina", którego fabułę zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się całą rodziną na film "Karolina". Listę kin i więcej informacji można znaleźć w Internecie oraz na stronie filmu www.karolina-film.pl