XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 LISTOPADA 2014 R.

1. Wypominki listopadowe są odmawiane w środy i piątki o godz. 16.30. W miarę możliwości starajmy się brać udział w modlitwie wypominków.

2. Serdeczne Bóg zapłać składamy Parafianom mieszkającym przy Drodze do Nowego Sącza za zebranie funduszy na wypiek rogali świętomarcińskich, cukierni "Poezja" za upieczenie rogali i młodzieży za ich rozprowadzenie w dzień Odpustu. Dzięki temu, a także dzięki składającym ofiary na tacę w Odpust ku czci św. Marcina zostały wpłacone pierwsze fundusze na renowację naszego zabytkowego kościoła. Ze składki było 2.518,00 zł, a z rogali - 2.565,00 zł. Liczymy na życzliwe wsparcie w dalszym zbieraniu ofiar na ten cel. Numer konta jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w Banku Spółdzielczym O/Gnojnik. Dziękujemy też za przystrojenie obydwu kościołów na Odpust.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Elżbietę Wegierską; * wtorek - bł. Karolinę Kózka; * środa - bł. Salomeę; * czwartek - św. Rafała Kalinowskiego; * piątek - Ofiarowanie NMP; * sobota - św. Cecylii /Patronka śpiewu i muzyki kościelnej/.

4. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.30 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. O. Pio. Prośby i podziękowania odczytywane przy różańcu prosimy składać z boku głównego ołtarza. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św.o.Pio

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej ucałujemy relikwie bł. Karoliny Kózka.

6. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji, a wśród wielu ciekawych artykułów, jest m.in. o Światowych Dniach Młodzieży; o rosnącej ciągle popularności bł. Karoliny i krótki przewodnik dla wyborców. Sa nowe "Cuda i Łaski Boże" o bł. Karolinie i inne czasopisma ... Są też kalendarze ścienne ze św. O. Pio i św. Janem Pawłem II.

8. Dziś wybory samorządowe. Skorzystajmy z naszego prawa i wypełnijmy sumiennie nasz obowiązek obywatelski przez udział w wyborach.

9. W dalszym ciągu polecamy książkę Andrzeja Kaputa, organisty z Dębicy, pt. " Na Granicy - myśli, słowa - moje małe przemyślenia"... Zachęcamy do zainteresowania i nabycia - są i przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie na 100 rocznicę jej męczeńskiej śmierci, a zarazem dzień Odpustu, czyli 18 listopada /wtorek/. Wyjazd o godz. 13.30, powrót po Mszy Św. sprawowanej ok. g. 18.00 w kościele w Zabawie. Są jeszcze miejsca wolne, warto z nich skorzystać. Koszt 15 zł dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży szkolnej - 10 zł. Zapisy jeszcze dziś do wieczora w zakrystii.