XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12. PAŹDZIERNIKA 2014 R.

1. Dziś przy okazji XIV Dnia Papieskiego młodzież KSM-u zbiera przy kościele ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży w ramach fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

2. Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00 dla Róż Matek i Ojców, a po Mszy Św. o godz. 11.00 dla dzieci i młodzieży.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.; * środa - św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kośc.; * czwartek - św. Jadwigi Śląskiej, patronki budownictwa sakralnego; * piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; * sobota - św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

4. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Modlimy się za nasze rodziny oraz za papieża i biskupów zebranych na Synodzie poświęconym problemom rodziny. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych.

5. Jutro ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 17.30, a potem różańcowa procesja fatimska, na którą prosimy przynieść świece lub lampiony. Do prowadzenia różańca i zarazem do niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku prosimy Akcję Katolicką; przy drugim dziesiątku - mężczyzn; przy trzecim dziesiątku - kobiety, a przy czwartym - młodzież. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w Nabożeństwie.

6. We wtorek przypada Dzień Nauczyciela. Szczególnie w modlitwie różańcowej polecajmy wszystkich nauczycieli i wychowawców. 7. W czwartek od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu. Na różańcu będziemy się modlić za wstawiennictwem św. O. Pio. Prośby i podziękowania prosimy składać przy głównym ołtarzu /nowy kościół/. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem będzie na sposób lurdzki, a po Mszy Św. ucałujemy relikwie św. O. Pio.

8. Zaś w piątek modląc się na różańcu, będziemy prosić o wstawiennictwo bł. Karolinę Kózka, szczególnie polecając Jej dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

9. Przychodzących wcześniej do kościoła na nabożeństwa różańcowe, prosimy o wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /od g. 17.15/ w intencji rodzin naszej parafii.

10. W tym tygodniu prosimy na modlitwę różańcową i Mszę Św. młodzież gimnazjalną przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: * klasy III - we wtorek; * klasy II - w środę; * klasy I - w piątek. Prosimy także ich rodziców.

11. W niedzielę 19 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Oprócz modlitwy za misje i misjonarzy będą zbierane ofiary na tacę na cele misyjne Kościoła. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, więc w rejonach naszej parafi będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza, jeśli ktoś jeszcze do tej pory nie złożył takich ofiar /40 zł na rok/.

12. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o popularności św. Charbela oraz obrazek z modlitwą żony za męża. Jest "Nasza Arka", a "Cuda i Łaski Boże" są cudach różańcowych. Polecamy piękne świadectwa w czasopiśmie "Miłujcie się" /nowy numer/. Dla dzieci nowy "Promyczek Dobra" z naklejkami i inne czasopisma ... W zakrystii miesięcznik "Różaniec" i Kalendarze Rolników na 2015 rok po 19 zł. Na stoliku z gazetami są też kalendarze ścienne: ze św. Janem Pawłem II - po 5 zł; z papieżem Franciszkiem - po 4 zł.

13. Młodzież z KSM-u rozprowadza od dzisiaj przy kościele znicze ...