XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5. PAŹDZIERNIKA 2014 R.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w niedzielę o godz. 1630 , a w ciągu tygodnia o godz. 1730. Modlimy się szczególnie w intencji naszych rodzin – rodzice za dzieci, dzieci za rodziców.

2. W tym tygodniu wspominamy: * we wtorek – NMP Różańcowej * w czwartek – bł. Wincentego Kadłubka

3. W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej, a w piątek Rycerstwo Niepokalanej.

4.W czwarteko godz. 1630będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do modlitwy w ciszy przed Jezusem Eucharystycznym. Na różańcu będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

5. W niedziele 12 Października będzie zmiana tajemnic różańcowych. Przypada wtedy Dzień Papieski. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera stypendiami zdolną, a ubogą młodzież. W tym dniu odbywa się też Marsz dla Życia i Rodziny, który po Mszy Św. O godz. 1100 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Dębicy przejdzie ulicami miasta na Rynek. Zachęcamy do udziału w tym Marszu.

6. Dziś rozpoczyna się Wielki Odpust w Bochni. Program podany jest na plakatach przy oby kościołach. Chcemy zwrócić uwagę na Pielgrzymkę Rencistów, Emerytów i ludzi starszych wiekiem do sanktuarium M. B. Różańcowej w Bochni, która będzie w piątek 10 Października o godz. 1030.

7. Dziś jak pogoda pozwoli pójdziemy do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 1400. W Grocie Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godz.1730 będzie Msza św. Na powrót z Porąbki jest zamówiony autokar. Koszt powrotu autokarem, w zależności od chętnych 5 – 8 zł. Zachęcamy też, aby przybyć do Groty samochodami, jeśli ktoś nie może udać się pieszo. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

8. Dziś przy kościele zbiórka do puszek dla 2,5 – letniego Tymoteusza, naszego parafianina, syna Grzegorza i Angeliki, mieszkających na Wójtówce Tymoteusz choruje na białaczkę i przebywa w Krakowie Prokocimiu na leczeniu. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji. Prosimy o wrażliwość serca i ofiarność na ten cel, a także o modlitwę w intencji rodziny, która potrzebuje dużo sił i ufności oraz łaskę wyzdrowienia dla Tymoteusza.

9. „Chlebki miłosierdzia” rozprowadzane przy kościele za dobrowolną (ofiarę minimum 5 zł.) wspomagają dożywianie dzieci.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W „Gościu Niedzielnym” jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji , płyta 3 ostatnia częścią Dzienniczka św. Siostry Faustyny oraz wiele ciekawych artykułów, są też inne czasopisma….