XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 28. WRZEŚNIA 2014 R.

1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość. Łączymy się duchowo z Diecezjalną pielgrzymką do Szczepanowa, aby przepraszać Boga i wynagradzać Mu za grzechy przeciw trzeźwości.

2. W łączności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem modlimy się także w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który się dziś rozpoczyna, a poświęcony będzie problemom rodziny.

3. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; * wtorek - św. Hieronima, kapł. i dokt. Kośc.; * środa - św. Teresy od Dziec. Jezus, patronki misji; * czwartek - Świętych Aniołów Stróżów; * sobota - św. Franciszka z Asyżu.

5. W środę - 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Matka Boża przekazała wiele obietnic związanych z odmawianiem różańca, a w Fatimie wezwała do codziennej modlitwy różańcowej dla uproszenia pokoju w świecie i o nawrócenie grzeszników. Podejmijmy ochotnie Jej wezwanie przynajmniej w październiku. Zapraszamy na różaniec dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 z udzieleniem Komunii Św., choć zachęcamy w miarę możliwości do udziału we Mszy Św., a w niedziele o godz. 16.30 i potem będzie Msza Św.

6. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - od godz. 16.30 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.00 będziemy wspólnie modlić się Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa w intencji rodzin oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Do prowadzenia prosimy Grupę IX - Św. Katarzyny Sieneńskiej, której zelatorem jest p. Joanna Wąs; po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i o godz. 17.30 złączone z nabożeństwem różańcowym; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00. Do prowadzenia różańca prosimy KSM /rozważania u ks. Piotra/.

7. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty będzie według następującego porządku: * dla dzieci - w środę od godz. 16.30; * dla młodzieży - w czwartek od godz. 16.30; * dla dorosłych - w piątek od godz. 16.30.

8. W niedzielę - 5 października, jak nie będzie padał deszcz, wybierzemy się na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godz. 17.30 będzie Msza Św. Na powrót z Porąbki jest zamówiony autokar. Koszt powrotu autokarem, w zależności od chętnych 5 - 8 zł. Zachęcamy też, aby przybyć do Groty samochodami, jeśli ktoś nie może udać się pieszo. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych ...

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów. Jest nowy numer "Rycerza Niepokalanej" oraz miesięcznika "WPiS", są też inne czasopisma ...

10. Piękny i wartościowy film pt. "Ziemia Maryi" będzie jeszcze grany w kinie "Planeta" w Brzesku od 3 października - przez tydzień - o godz. 18.00. Kto do tej pory nie miał okazji go zobaczyć, gorąco zachęcamy, aby skorzystał z tej możliwości seansów wieczornych.

11. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni. Natomiast przy kościele dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do puszek dla 2,5-letniego Tymoteusza, naszego parafianina, syna Grzegorza Gneli i Angeliki z domu Tota, mieszkających na Wójtówce. Tymoteusz choruje na białaczkę i przebywa w Krakowie Prokocimiu na leczeniu. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji. Prosimy więc o wrażliwe serce i ofiarność na ten cel, a także o modlitwę w intencji rodziny, która potrzebuje dużo sił i ufności oraz o łaskę wyzdrowienia dla Tymoteusza.