XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21. WRZEŚNIA 2014 R.

1. Dziś przy kościele są zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu jest też okazją do zwrócenia uwagi na to, że aż 92 % nakładów prasy regionalnej jest wydawane w Polsce przez Niemców, zaś manipulacja obecna zarówno w mediach państwowych jak i prywatnych jest wezwaniem do bardziej krytycznego korzystania z mediów oraz do większego zainteresowania się mediami katolickimi, a wśród nich prasa rozprowadzana przy kościele, radio RDN Małopolska, radio Maryja, telewizja Trwam, portale internetowe, jak np. opoka, wiara, fronda i inne.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. O. Pio; * czwartek - bł. Władysława z Gielniowa; * sobota - św. Wincentego a Paulo, kapł.

4. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się Koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa w intencji rodzin naszej parafii. Do prowadzenia prosimy Grupę VIII - Św. Stefana, której zelatorem jest p. Helena Kałuża.

5. W piątek o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka wraz z modlitwami do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława.

6. Niedziela, 28 września, będzie Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość i w tym dniu odbywa się pielgrzymka do Szczepanowa w duchu przebłagania i wynagrodzenia za grzechy przeciw trzeźwości.

7. Papież Franciszek zwraca się z prośbą o modlitwę w intencji Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, które będzie odbywać się w dniach 5 - 19 października na temat wyzwań duszpasterskich wobec rodziny. Dniem modlitwy w tej intencji ma być niedziela - 28 września oraz kolejne dni do zakończenia Synodu.

8. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św.

9. Rodziców bardzo prosimy o przypominanie i zachętę dzieciom i młodzieży o spotkaniach w ciągu tygodnia: kandydaci na ministrantów, DSM, KSM i Liturgiczna Służba Ołtarza.

10. Dzisiaj, jak nie będzie padał deszcz, wybierzemy się na pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godz. 17.30 jest wspólnie odmawiany różaniec, a o godz. 18.00 - Msza Św. Na powrót z Porąbki jest zamówiony autokar. Koszt powrotu autokarem, w zależności od chętnych 5 - 8 zł. Zachęcamy też, aby przybyć do Groty samochodami, jeśli ktoś nie może udać się pieszo. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

11. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które w lipcu i sierpniu wyniosły:
* od rodzin z III niedz. lipca - 18.220,00 zł;
* składka z I niedz. lipca - 2.150,00 zł;
* od rodzin z III niedz. sierpnia - 16.890,00 zł;
* składka z I niedz. sierpnia - 2.080,00 zł;
* składki ze ślubów i pogrzebów w VII i VIII - 1.505,00 zł;
* ofiara indywidualna - 2000,00 euro.

12. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o Albanii, którą odwiedza papież Franciszek, gdzie w czasach komunizmu trwały krwawe prześladowania; co musi zrobić islam, żeby przestał być tak złowrogi i krwawy ? Dla dzieci "Promyczek Dobra" z prezentem w środku i inne czasopisma ...