XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14. WRZEŚNIA 2014 R.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - NMP Bolesną; * wtorek - śś. męcz. Korneliusza pap. i Cypriana bpa; * czwartek - św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży; * sobota - świętych 103 męczenników koreańskich.

3. Triduum Modlitw w intencji młodzieży przed ich świętem patronalnym ku czci św. Stanisława Kostki będzie od jutra do środy. Msze Św. będą sprawowane o godz. 18.00, a od godz. 17.30 prosimy o wspólne odmawianie różańca w intencji młodzieży naszej parafii. Zapraszamy młodzież oraz rodziców, aby modlili się w ich intencji. Prosimy też młodzież wszystkich klas gimnazjum we wszystkie cztery dni /od poniedziałku do czwartku/ obowiązkowo w ramach duchowego przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Prosimy też rodziców. Pozostałą młodzież prosimy także w czwartek - w święto św. Stanisława Kostki.

4. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. O. Pio, jak też za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki za naszą młodzież. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. o. Pio. Prośby i podziękowania do św. o. Pio składajmy przy ołtarzu.

5. W piątek o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka wraz z modlitwami do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

6. Podczas obecnego Tygodnia Wychowania polecajmy Bogu w naszych modlitwach wszystkie sprawy i problemy związane z wychowaniem dzieci i młodzieży.

7. Dzieci zapraszamy w niedziele zwłaszcza na Mszę Św. o godz. 11.00, kiedy będą mogły włączyć się we wspólny śpiew i niekiedy w modlitwę powszechną.

8. Zapraszamy na spotkania duszpasterskie w tym tygodniu po raz kolejny chłopców z klasy III szkoły podstawowej i starszych, którzy chcą być ministrantami - w środę o godz. 17.00 w zakrystii. Pozostałe grupy: DSM, KSM i Liturgiczna Służba Ołtarza - według ustalonego porządku. Rodziców bardzo prosimy o przypomnienie i zachętę.

9. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., proszę na spotkanie do kaplicy św. Jana Pawła II w nowym kościele w piątek o godz. 17.00.

10. W niedzielę, 21 września, wybierzemy się na ostatnią w tym roku pieszą pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 14.00. W Grocie Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej o godz. 17.30 będzie wspólnie odmawiany różaniec, a o godz. 18.00 - Msza Św. Na powrót z Porąbki jest zamówiony autokar. Koszt powrotu autokarem, w zależności od chętnych 5 - 8 zł. Zachęcamy też, aby przybyć do Groty samochodami, jeśli ktoś nie może udać się pieszo. Zapraszamy także młodzież, aby prowadziła śpiew podczas pielgrzymki.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, a w bezpłatnym dodatku druga część "Dzienniczka" św. Faustyny na płycie CD do słuchania. Dla dzieci nowy numer "Promyczka Dobra" z prezentem w środku, zaś dla przygotowujących się do I Komunii Św. jest jeszcze miesięcznik pt. "Dominik" z płytą / filmy, słuchowiska, gry, itp./ i inne czasopisma ...

12. Młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, od poniedziałku do środy, pół godziny przed Mszą Św., podczas różańca.

13. Wielki Odpust w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej rozpocznie się od jutra. Program Odpustu jest podany w gablotach ogłoszeń przy obydwu kościołach.

14. W najbliższą niedzielę będzie przy kościele zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Natomiast w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni oraz ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. W dalszym ciągu prosimy o ofiarność, życzliwość, jak też odpowiedzialność we wspólnym ponoszeniu kosztów budowy i utrzymania porządku, zarówno w obydwu kościołach jak i na cmentarzu.