XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 08. WRZEŚNIA 2014 R.

1. Jutro przypada uroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki naszej diecezji, w tradycji zwane jest świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00, a w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 11.00 i 18.00. Jest to święto patronalne matek i niewiast. Przed Mszą Św. o godz. 11.00 i 18.00 prosimy odmówić wspólnie różaniec. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie ziarna siewnego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do uczczenia narodzin Matki Bożej przez udział w Eucharystii.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy jeszcze wspominać: * piątek - Najśw. Imienia Maryi; * sobota - św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kośc.

3. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

4. Zapraszamy też do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę będziemy modlić się o pokój na świecie.

5. W sobotę - 13 września, będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Maryi Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku prosimy Grupę Modlitewną św. O. Pio; przy drugim dziesiątku - kobiety; przy trzecim - mężczyzn, a przy czwartym - młodzież. Prosimy przynieść świece lub lampiony. Zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwie Fatimskim.

6. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

7. Dzieci zapraszamy w niedziele zwłaszcza na Mszę Św. o godz. 11.00, kiedy będą mogły włączyć się we wspólny śpiew i niekiedy w modlitwę powszechną.

8. Zapraszamy na spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: * dla Akcji Katolickiej - w środę po nabożeństwie wieczornym; * chłopcy z klasy III szkoły podstawowej i starsi, którzy chcą być ministrantami - w środę o godz. 17.00 w zakrystii; * DSM i dziewczęta, które chciałyby się włączyć we wspólny śpiew podczas Mszy Św. o godz. 11.00 w każdą niedzielę - prosimy w piątek o godz. 17.00 koło zakrystii. * KSM i młodzież, która chciałaby należeć do KSM-u - w piątek o godz. 19.30 na Betanii; * ministranci - w sobotę o godz. 8.00, a lektorzy o godz. 9.00 w sali koło zakrystii. Rodziców bardzo prosimy o przypomnienie i zachętę.

9. Wyjazd do osób chorych i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną będzie w najbliższą sobotę od godz. 9.30 od kościoła św. Marcina. Prosimy te osoby zgłaszać od dzisiaj w zakrystii, a nas w sobotę podwieźć do nich.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, m.in. o tym, że Polska konstytucja odwołuje się do Boga i gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym i kształtowaniu oblicza ojczyzny. W "Małym Gościu" m.in. dodatek specjalny ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole. Jest nowa "Nasza Arka". Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. jest miesięcznik pt. "Dominik" z płytą / filmy, słuchowiska, gry, itp./. Są również inne czasopisma ...