XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 01. WRZEŚNIA 2014 R.

1. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Ks. Piotra Bober, który z woli Ks. Biskupa Tarnowskiego będzie pełnił wśród nas posługę kapłańską jako wikariusz i katecheta w gimnazjum. Po pracy duszpasterskiej w Dębicy - Latoszynie, w dziesiątym roku kapłaństwa, będzie u nas, jako na trzeciej parafii w swym kapłańskim życiu. Życzymy ks. Piotrowi wielu łask Bożych, opieki Maryi, Pani Fatimskiej i wstawiennictwa Świętych Patronów, a także sił i gorliwości w posłudze w konfesjonale, w pracy z młodzieżą i dziećmi oraz dorosłymi. Wszystkich Parafian proszę zarazem o dobrą współpracę z nami, duszpasterzami, o życzliwość i nade wszystko o częstą modlitwę w intencji nas, kapłanów. Razem tworzymy jedną wspólnotę, naszą rodzinę parafialną, razem zdążamy w pielgrzymce wiary do wiecznej ojczyzny. Wykorzystujmy wszystkie środki zbawienia, jakie daje nam kochający Bóg.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - bł. Bronisławy, dziew.; * środa - św. Grzegorza Wlk., pap. i dokt. Kośc.

3. Jutro, 1 września, rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msze Św. będą sprawowane w kościele pw. Św. Marcina: * dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej - o godz. 8.00; * dla Gimnazjum - o godz. 9.00. Zapraszamy także nauczycieli, wychowawców oraz rodziców ... Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych bierze udział we Mszy Św. w parafii, na terenie której znajduje się szkoła.

4. W tym tygodniu przypada: * I czwartek - od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na Koronce do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, prosząc za dzieci i młodzież, a także o nowe powołania zakonne i kapłańskie, zwłaszcza z naszej parafii; do prowadzenia modlitwy prosimy Grupę VII - Św. Marka, której zelatorem jest p. Edward Pysno; po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. sprawowanej o godz. 6. 30 w kościele św. Marcina i o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 17.00; do prowadzenia różańca prosimy Akcję Katolicką.

5. Spowiedź św. będzie tylko w piątek od godz. 17.00. 6. Triduum Modlitw w intencji matek i niewiast przed uroczystością Narodzenia NMP odbywać się będzie w piątek i sobotę na Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedzielę na każdej Mszy Św. Zapraszamy matki i niewiasty do wspólnej modlitwy przez orędownictwo Matki Bożej. Okazja do spowiedzi przy I piątku, a także w sobotę od godz. 17.00.

7. Za tydzień będzie Odpust w Gosprzydowej. 8. Podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy w pierwsze środy miesiąca modlić się szczególnie za naszą Ojczyznę, a w drugie środy o pokój na świecie, który obecnie jest tak bardzo zagrożony.

9. Zapraszamy na spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: * dla Rycerstwa Niepokalanej - w środę po nabożeństwie wieczornym; * chłopcy z klasy III szkoły podstawowej i starsi, którzy chcą być ministrantami - w środę o godz. 17.30 w sali koło zakrystii; * KSM, zarówno zarząd jak i członkowie - w piątek o godz. 19.30 na Betanii; * ministranci i lektorzy - w sobotę o godz. 8.00 w sali koło zakrystii. Rodziców bardzo prosimy o przypomnienie i zachętę.

10. W niedzielę, 7 września, składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

11. Ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony przypada w niedzielę 7 września na Jasnej Górze. Program obchodów jest zamieszczony na plakatach przy obydwu kościołach.

12. Chętni do udziału w czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Nowej Hucie - Mogile, w pierwszy piątek września, mogą się zgłaszać w zakrystii. Jeśli będzie na tyle chętnych wyjazd w piątek byłby o godz. 17.30 od kościoła św. Marcina, a powrót po Mszy Św. sprawowanej o północy. Koszt ok. 20 zł. Zapisy do środy wieczór. Zachęcamy ...

13. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, a wśród stanowisko Kościoła na temat wojny - czy może być ona sprawiedliwa?; dodatek specjalny poświęcony Henrykowi Sławikowi, który w czasie wojny uratował przed śmiercią kilka tysięcy Żydów. W nowym "Małym Gościu" m.in. dodatek specjalny ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole Są również inne czasopisma ...