XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24. SIERPNIA 2014 R.

1. Dziś po każdej Mszy Św. są przy kościele zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice. Teraz poszkodowanymi są inni, ale jutro możemy być my sami, prosimy więc o życzliwe wsparcie ...

2. We wtorek obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. będą sprawowane w nowym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

3. W liturgii obecnego tygodnia będziemy też wspominać: * środa - św. Moniki; * czwartek - św. Augustyna, bpa i dokt. Kośc.; * piątek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na Koronce do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, polecając zwłaszcza dzieci i młodzież, którzy rozpoczną kolejny rok szkolny i katechetyczny. Do prowadzenia modlitwy prosimy Grupę VI - Św. Józefa, której zelatorem jest p. Maria Musiał.

5. W piątek o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka oraz modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława. 6. Wyjazd na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie jutro o godz.

6.00 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót po Mszy Św. sprawowanej o godz. 17.00 na placu jasnogórskim. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Koszt 35 zł. Są dwa autokary. Bardzo prosimy o wpłaty dzisiaj w zakrystii - będzie to o wiele lepsze niż dopiero jutro w autokarze.

7. Ponieważ dzieci i młodzież już w poniedziałek, 1 września, rozpoczną nowy rok szkolny, prosimy o skorzystanie w tym tygodniu ze spowiedzi św.: * dzieci - w czwartek od godz. 17.00; * młodzież - w piątek od godz. 17.00.

8. Rodziny potrzebujące i wielodzietne, które otrzymały informację od Caritas naszej parafii, niech po Mszy Św. zgłoszą się do zakrystii po plecaki wypełnione przyborami. Serdeczne Bóg zapłać tym Parafianom, którzy przyszli z pomocą, włączając się w ogólnopolską akcję "Tornister pełen uśmiechów". Dzięki niektórym rodzinom, grupom przy naszej parafii, takim jak Rycerstwo Niepokalanej i Akcja Katolicka, niektórym pracownikom Pagenu, zostało przygotowanych osiem plecaków. Może za rok będzie ich więcej ...

9. Dzisiaj jest Odpust w Porębie Spytkowskiej, a za tydzień w Brzesku - Słotwinie.

10. Jeśli będą chętni do udziału w czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Krzyża Świętego w Nowej Hucie - Mogile w pierwszy piątek września, już od dziś można się zgłaszać w zakrystii. Wyjazd byłby o godz. 17.30, a powrót po Mszy Św. sprawowanej o północy. Koszt ok. 20 zł. Zachęcamy ...

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z kolejnych parafii naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, a wśród historie mężczyzn, którym czytanie i słuchanie "Dzienniczka" odmieniło życia. Dziś w bezpłatnym dodatku do "Gościa" jest płyta do słuchania "Dzienniczka" św. Faustyny: jest to część pierwsza, a kolejne dwie ukażą się we wrześniu i październiku. Są również inne czasopisma ...

12. W związku ze wznowieniem Kapituły Kolegiackiej pw. Św. Wawrzyńca w Wojniczu mamy do przekazania radosną informację, że wśród Kanoników Gremialnych tej Kapituły jest Ks. Ryszard Podstołowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z tej okazji składamy Ks. Prałatowi Ryszardowi serdeczne gratulacje i życzymy oraz modlimy się o obfitość Bożej łaski w dalszej posłudze kapłańskiej.

13. Jak wiemy, decyzją Ks. Biskupa, ks. Rafał Daniec, dotychczasowy wikariusz naszej parafii, został przeniesiony z dniem 27 sierpnia do sanktuarium św. Stanisława Bpa i Męcz. w Szczepanowie, gdzie będzie pełnił dalszą posługę duszpasterską i katechetyczną. Ks. Rafałowi składamy serdeczne Bóg zapłać za trzyletni trud podejmowany w naszej parafii: nauczanie religii w gimnazjum i w przedszkolu, praca ze Służbą Liturgiczną Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży; za wszelkie zaangażowanie w sprawy naszej parafii; za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie życzymy wielu łask Bożych na kolejne lata życia i służby kapłańskiej. Niech Maryja, Matka Kapłanów otacza Ks. Rafała swą przemożną, nieustanną opieką. Pamiętajmy o Ks. Rafale w naszych codziennych modlitwach. Szczęść Boże !