XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.08.2014 R.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * środa - św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.; * czwartek - św. Piusa X, pap.; * piątek - NMP Królowej.

2. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na różańcu przez wstawien. św. O. Pio, a po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Podziękowania i prośby składajmy przy głównym ołtarzu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza za chorych, cierpiących i zniewolonych nałogami, szczególnie alkoholizmem.

3. W piątek o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka oraz modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

4. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

5. Organizujemy wyjazd na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00, powrót po Mszy Św. sprawowanej o godz. 17.00, koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii. Jest zamówiony drugi autokar, ale jeszcze potrzeba trochę osób chętnych. Zachęcamy do skorzystania.

6. W najbliższą niedzielę, jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa, po każdej Mszy Św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice.

7. Caritas deicezjalna włącza się w ogólnopolską akcję pod nazwą "Tornister pełen uśmiechów". Zakupiono plecaki szkolne, które trafiły do wielu parafii naszej diecezji, także u nas jest kilka wystawionych przed ołtarzem. Chodzi o to, aby je zabrać i w ciągu tygodnia napełnić zeszytami, piórnikami, ołówkami, kredkami czy farbkami i w tygodniu lub w najbliższą niedzielę trzeba je przynieść na nowo do kościoła. Stąd zostaną zabrane przez rodziny wielodzietne i potrzebujące. Wiemy, ile to wszystko kosztuje. Plecaki mogą wypełnić przyborami nie tylko pojedyncze rodziny, które chcą pomóc, ale też kilka rodzin jeden plecak kompletuje, czy także stowarzyszenia, albo np. strażacy czy inne grupy. W porozumieniu z Caritas naszej parafii przekażemy te plecaki za tydzień potrzebującym rodzinom. Serdecznie i gorąco zachęcamy do włączenia się w tę piękną pomoc.

8. Od soboty, 23 sierpnia do niedzieli , 31 sierpnia odbywa się Odpust w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza. Program jest na plakatach przy obydwu kościołach.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z parafii naszego dekanatu oraz wiele ciekawych artykułów, a wśród nich o odwiedzinach papieża w Korei Południowej, gdzie Kościół rozwija się najszybciej na świecie, jak również są inne czasopisma ...