XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.08.2014 R.

1. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańcowych ...

2. W środę, 13 sierpnia, przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. będzie sprawowana o godz. 19.00, a potem procesja różańcowa. Do prowadzenia różańca i zarazem do niesienia figury Pani Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy Grupy "Czerwonego Różańca" XIII - XVI; przy drugim - kobiety; przy trzecim - mężczyzn, a przy czwartym - młodzież /rozważania są do odebrania w zakrystii/. Prosimy przynieść świece lub lampiony i zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie ...

3. W piątek - 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie wiązanek zbóż, ziół i kwiatów, a na Sumie - wieńca żniwnego. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele miłosierdzia. W tym dniu wypada Odpust w Jasieniu.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Klary, dziew.; * czwartek - św. Maksymiliana Kolbe, kapł. i męcz.

5. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

7. W najbliższą niedzielę będą zbierane ofiary w rejonach naszej parafii na dalsze prace przy nowym kościele oraz ofiary na sprzątanie obydwu kościołó oraz cmentarza. Bądźmy solidarni we wspólnym ponoszeniu w dalszym ciągu kosztów prac przy kościele i jego otoczeniu.

8. Organizujemy wyjazd na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00, powrót po Mszy Św. sprawowanej o godz. 17.00, koszt 35 zł. Idący pieszo niech się zapiszą na powrót, jeśli chcą wracać autokarem. Zapisy w zakrystii.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji z parafii naszego dekanatu oraz wiele ciekawych artykułów, a wśród nich o tym, jak wyrwać się z choroby alkoholowej - historia alkoholiczki, która przestała pić; o sanktuarium w Korei, które odwiedzi papież Franciszek; o projekcie ustawy o in vitro, jako skandalicznym bublu prawnym. jest "Kościół nad Uszwicą" i nowe "Cuda i Łaski Boże" o płaczącej Matce Bożej; dla dzieci "Promyczek Dobra" , jak również są czasopisma ... W zakrystii są jeszcze "Dzienniczki" św. Faustyny.

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30:

15 VIII - Róża Św. Teresy od Dziec. Jezus;
17 VIII - Róża Św. Agaty;
24 VIII - Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
31 VIII - Róża Bł. Karoliny;
7 IX - Róża Św. Jana; 14 IX - Róża Św. Kingi.