XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.08.2014 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy szczególne chwile podczas Nawiedzenia naszej parafii przez Pana Jezusa w obrazie Bożego Miłosierdzia oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Był to czas Bożej Łaski i Miłosierdzia. Tak licznie byliśmy na rozpoczęcie i zakończenie Peregrynacji, tak wiele osób czuwało na modlitwie krótszą lub dłuższą chwilę. W swoim życiu będziemy doświadczać Łask Nawiedzenia od Miłosiernego Jezusa. Czy jednak wszyscy, co mogli, skorzystali z czasu Nawiedzenia ? ... Kiedyś w życiu - wcześniej czy później - zbierzemy owoce obojętności, lekceważenia, braku nawrócenia ... Ciągle można wpisywać się do "Księgi Próśb, Łask i Postanowień", zwłaszcza chodzi o wdzięczność Bogu za otrzymane łaski, albo też dobre postanowienia, które może zrodziły się podczas Peregrynacji. Niech to będzie nasze świadectwo zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. W piątki przed Mszą Św. wieczorną będziemy się modlić do Bożego Miłosierdzia przy zapalonej świecy Nawiedzenia. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Nawiedzenia; za wszystkie prace porządkowe i przy przystrojeniu kościoła, zwłaszcza w sobotę; OSP z Gnojnika za eskortowanie samochodu - kaplicy i garażowanie go przez noc; szafarzom za piękną służbę przy relikwiach; bratu Andrzejowi Boczarskiemu - nie tylko za pomoc podczas Nawiedzenia, ale też w ciągu całego miesiąca, gdyż będzie już wracał do Rzymu; wszystkim za jakiekolwiek dobro - serdeczne Bóg zapłać.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Jana Marię Vianneya, kapł., patrona proboszczów; * środa - święto Przemienienia Pańskiego; * piątek - św. Dominika, kapł.; * sobota - św. Teresy Benedykty od Krzyża/Edyty Stein/, dziew. i męcz., patronki Europy.

3. W I czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na "czerwonym różańcu", prosząc o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii, o trwałe owoce Nawiedzenia obrazu Bożego Miłosierdzia oraz o trzeźwość dla rodzin naszej parafii, a w miesiącu sierpniu - o abstynencję; do prowadzenia prosimy V Grupę - Św. Jana Pawła II, zelator - p. Stefania Górowska. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Za tydzień - w niedzielę, będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

6. Dziś rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu - program jest na plakacie przed wejściem do kościoła.

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowym kościele, które w maju i czerwcu wyniosły: * od rodzin z III niedz. maja - 17.150,00 zł; * z I niedz. maja - 2.230,00 zł; * z Odpustu - 1.870,00 zł; * przy ślubach i pogrzebach w maju i czerwcu - 2.751,00 zł; * od rodzin z III niedz. czerwca - 15.040,00 zł; * z I niedz. czerwca - 2.040,00 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie naszej parafii za ufundowanie haftowanego ornatu na celebrowanie Mszy Św. w okresie Bożego Narodzenia.

9. Spotkanie dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie w niedzielę 10 sierpnia o godz. 17.00 w auli Chrystusa Króla, czyli pod kościołem św. Jakuba w Brzesku.

10. Organizujemy wyjazd na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00, powrót po Mszy Św. sprawowanej o godz. 17.00, koszt 35 zł. Idący pieszo niech się zapiszą na powrót, jeśli chcą wracać autokarem.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji w naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, a wśród nich o ginących chrześcijanach w Iraku; jest "Kościół nad Uszwicą" i "Nasza Arka" i jej numer specjalny z nauczania św. Jana Pawła II o wytrwałej modlitwie; dla dzieci "Promyczek Dobra" z płytą DVD, jak również są inne czasopisma ... W zakrystii są jeszcze "Dzienniczki" św. Faustyny.