XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014 r.

1. Przypominamy, że dziś nie ma Mszy Św. o godz. 9.00. Dzisiaj modlitewnym oczekiwaniem o godz. 16.30 na obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny, a potem Mszą Św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Piotrowskiego rozpoczniemy w naszej parafii szczególny i święty czas Nawiedzenia, do którego przygotowywaliśmy się przez modlitwę, rekolekcje i spowiedź św. Przyjdźmy jak najliczniej jeszcze raz na rozpoczęcie Peregrynacji [drugi raz można przyjąć Komunię Św. podczas Mszy Św.]. Nie żałujmy czasu na chwile modlitewnego czuwania przed Jezusem Miłosiernym, wzywając wstawiennictwa Świętych Apostołów Miłosierdzia. Dziś czuwanie do godz. 24.00, a jutro od godz. 6.00. Jutro bądźmy też licznie od godz. 15.00 na pożegnanie Obrazu i Relikwii. Podczas Mszy Św. na pożegnanie będą poświęcane obrazy Bożego Miłosierdzia i Koronki oraz inne dewocjonalia. W dalszym ciągu możemy je nabywać w sali obok zakrystii, jak też można ciągle wpisywać się do "Księgi Próśb, Łask i Postanowień". Jutrzejsze ofiary na tacę będą przeznaczone na sanktuarium w Łagiewnikach oraz na cele miłosierdzia. Dziś na rozpoczęcie Peregrynacji parking przed plebanią pozostawmy wolny dla kapłanów.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * poniedziałek - św. Charbela, kapł.; * wtorek - św. Marty; * czwartek - św. Ignacego z Loyoli, kapł.; * piątek - św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i dokt. Kośc.

3. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na "czerwonym różańcu", prosząc o trwałe owoce Nawiedzenia obrazu Bożego Miłosierdzia oraz o trzeźwość dla rodzin naszej parafii w miesiącu sierpniu; do prowadzenia prosimy IV Grupę - Św. Franciszka Ksawerego, zelator - p. Władysława Bugajska.

4. W tym tygodniu przypadają: * I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. o godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.00; do jego prowadzenia prosimy VII i VIII Różę Matek / rozważania do odebrania w zakrystii/.

5. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca: * dla dzieci - środa od godz. 17.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 17.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 17.00.

6. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

7. Zachęcamy do udziału w czuwaniu modlitewnym w sanktuarium Cudownego Jezusa Ukrzyżowanego w Nowej Hucie - Mogile, które będzie w najbliższy pierwszy piątek, czyli 1 sierpnia. Wyjazd o godz. 17.15 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót po Mszy Św. sprawowanej o północy. Koszt ok. 20 zł, zapisy w zakrystii, najpóźniej do środy wieczór ...

8. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji w naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów; jest "Kościół nad Uszwicą" i nowy nr "Naszej Arki", a dla dzieci "Promyczek Dobra" z płytą DVD, jak również są inne czasopisma ... W zakrystii - "Modlitewniki za wstawiennictwem św. Jana Pawła II" oraz zamówione "Dzienniczki" św. Faustyny.