XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.07.2014

1. Program Rekolekcji przed Nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach ogłoszeń, jest nastepujący: /patrz >>>>>/ We wtorek na zakończenie Rekolekcji, na wszystkich Mszach Św. złożymy ofiary na tacę w ramach naszej wdzięczności Ks. Rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych Rekolekcji. Nie ma osobnych nabożeństw dla dzieci i młodzieży. Prosimy, aby przychodzili razem z dorosłymi, albo całymi rodzinami, albo można się podzielić i jedni przychodzą na rano, a drudzy na wieczór. Wieczorem są Msze Św. dopiero o godz. 19.00, aby jeszcze więcej osób mogło przyjść po pracy. Peregrynacja to szczególne wydarzenie, więc skorzystajmy z Rekolekcji i samego czasu Nawiedzenia. Dziś po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła można zabrać od służby liturgicznej program Rekolekcji i Nawiedzenia oraz krótką historię Apostolskiego Ruchu Miłosierdzia i Obrazu "Jezu, ufam Tobie" ...

2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbywa się błogosławienie pojazdów mechanicznych, a przy kościele są zbierane ofiary do puszek, w ramach wdzięczności za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

3. Jutro po Mszy Św. wieczornej proszę na spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św., a we wtorek, przynajmniej przedstawicieli OSP z Gnojnika, [spotkanie ze Strażakami jest bardzo ważne !!!].

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Marii Magdaleny; * środa - św. Brygidy, zak., Patronki Europy; * czwartek - św. Kingi, patronki naszej diecezji; * piątek - św. Jakuba Apostoła; * sobota - św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

5. Modlimy się do Bożego Miłosierdzia w bezpośrednim przygotowaniu do Nawiedzenia: podczas Rekolekcji - mamy ujęte w programie; w środę - po Mszy Św. wieczornej wraz Nowenną do Matki B. Nieust. Pomocy; w czwartek - podczas adoracji Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00; w piątek - od godz. 17.30 wraz z nabożeństwem za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka /po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii/; w sobotę - o godz. 7.00.

6. Jeszcze dziś po każdej Mszy Św. są rozprowadzane przy kościele obrazy Jezusa Miłosiernego; koronki do Bożego Miłosierdzia, "Dzienniczek" św. Faustyny, a do strojenia domów na czas perygrynacji: chorągiewki i plakaty ... Zachęcamy do ich nabywania, a członkom Akcji Katolickiej dziękujemy serdecznie za ich chętne zaangażowanie w rozprowadzaniu przez kilka niedziel.

7. Do końca lipca trwają w naszej parafii zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

8. Od czwartku - 24 lipca, rozpocznie się w naszym dekanacie Peregrynacja Obrazu Bożego Miłosierdzia i relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Nasza parafia przejmie Obraz z relikwiami od Uszwi, a my przekażemy je do Gosprzydowej. Z tej racji, że Nawiedzenie zaczyna się u nas w niedzielę - 27 lipca, nie będzie Mszy Św. o godz. 9.00, natomiast tych, którzy będą uczestniczyć w Mszy Św. o godz. 7.00 i 11.00 gorąco zachęcamy do przyjścia po raz drugi na rozpoczęcie Peregrynacji ...

9. Organizujemy busa na czuwanie modlitewne do sanktuarium cudownego Jezusa Ukrzyżowanego w Nowej Hucie - Mogile, które będzie w najbliższy pierwszy piątek, czyli 1 sierpnia. Wyjazd o godz. 17.15 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót po Mszy Św. sprawowanej o północy. Koszt ok. 20 zł, zapisy od dzisiaj w zakrystii.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest kronika Peregrynacji w naszej diecezji oraz wiele ciekawych artykułów, jak np. wywiad z prof. Bogdanem Chazanem, który nie zabił chorego dziecka i jest za to ostro i niesprawiedliwie atakowany; jest "Kościół nad Uszwicą" i dla dzieci "Promyczek Dobra" z płytą DVD, jak również są inne czasopisma ... W zakrystii - "Modlitewniki za wstawiennictwem św. Jana Pawła II".