XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.07.2014 r.

1. Dziś zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca ... Przypominamy i zarazem gorąco zachęcamy do udziału w dzisiejszym Nabożeństwie Fatimskim, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem procesja różańcowa. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00 [!] ...

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Bonawentury, bpa i dokt. Kośc.; * środa - NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej; * piątek - św. Szymona z Lipnicy, kapł.

3. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie się modlić za wstawiennictwem św. O. Pio, zaś po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Na wspólną modlitwę różańcową prosimy składać podziękowania i prośby do O. Pio.

4. W piątek rozpoczynamy ostatnie dziewięć dni, czyli Nowennę przygotowującą nas bezpośrednio do Nawiedzenia obrazu Bożego Miłosierdzia. Módlmy się także w naszych domach. W piątek modlitwa od godz. 17.40, w sobotę o godz. 7.00. Zachęcamy w dalszym ciągu, aby wpisywać się do "Księgi Łask, Próśb i Postanowień" ... Po każdej Mszy Św. dzisiejszej są rozprowadzane przy kościele obrazy Jezusa Miłosiernego, różnej wielkości, w różnej cenie; koronki do Bożego Miłosierdzia, "Dzienniczek" św. Faustyny, a do strojenia domów na czas perygrynacji: chorągiewki i plakaty ... Zachęcamy do ich nabywania.

5. W czasie Tygodniowego Odpustu ku czci św. Szymona z Lipnicy Murowanej pójdziemy w pieszej pielgrzymce w najbliższą środę /zamiast piątku/. Wyjście od kościoła św. Marcina o godz. 16.00, odpoczynek w Gosprzydowej i w Lipnicy Murowanej będzie Msza Św. o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce, także młodzież, którą prosimy o pomoc w śpiewaniu i graniu na instrumentach. Jest zamówiony bus na powrót z Lipnicy, ale bardzo prosimy zgłosić się dziś do wieczora, jeśli ktoś byłby chętny nim wracać. Koszt ok. 5 zł. Program Odpustu jest podany na plakatach.

6. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym, a dla nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. - w piątek.

7. W niedzielę, 20 lipca, rozpoczną się Rekolekcje przygotowujące nas do czasu hojnej Bożej łaski podczas Peregrynacji obrazu Bożego Miłosierdzia i relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Msze Św. będą bez zmian, dodatkowo koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana przed Mszą Św. o g. 11.00 i 17.00. Rekolekcje będą do wtorku, a w poniedziałek będzie spowiedź św. Rekolekcje będzie prowadził ks. Ryszard Podstołowicz.

8. W najbliższą niedzielę, na rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy, zaś składka na tacę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni oraz prosimy też o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

9. XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią sprawowaną o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Koszt uczestnictwa wynosi 90,00 zł od osoby; każda następna osoba z domu płaci 60,00 zł, zaś każde następne dziecko z rodziny do kl. VI włącznie - tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Zapisy do końca lipca u nas w parafii.

10. Od dnia 15 lipca rozpoczyna się też Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Program też znajduje się na plakatach.

11. Jeszcze dziś trwają zapisy młodzieży naszej parafii na spotkanie w Okulicach o nazwie "Strefa Młodych Serc", które będzie w dniach 24 - 25 lipca, koszt wynosi 60 zł.

12. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest wiele ciekawych artykułów, jak np. o wielkiej sile błogosławieństwa i o uwielbianiu Boga, które zmienia nasze życie; jest nowy numer "Kościoła nad Uszwicą" i dla dzieci "Promyczek Dobra" z płytą DVD, jak również są inne czasopisma ... W zakrystii miesięcznik "Różaniec" i "Modlitewniki za wstawiennictwem św. Jana Pawła II".