XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 6.07.2014 r.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać: * wtorek - św. Jana z Dukli; * piątek - św. Benedykta, opata, Patrona Europy; * sobota - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

2. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zaś po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

3. W piątek od godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózkówny i potem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji dobrego przeżycia Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

4. Jak najczęściej módlmy się w naszych rodzinach o dobre przygotowanie do Peregrynacji.Zachęcamy w dalszym ciągu, aby wpisywać się do "Księgi Łask, Próśb i Postanowień" ... Od dzisiejszej niedzieli są rozprowadzane przy kościele obrazy Jezusa Miłosiernego, różnej wielkości, w różnych ramkach, więc w różnej cenie; a do strojenia domów na czas perygrynacji: chorągiewki i plakaty; [! ...] również Koronki do Miłosierdzia Bożego /dwa rodzaje wraz z etui/ oraz "Dzienniczek św. Faustyny /okładka twarda lub miękka/. Zachęcamy do ich nabywania ...

5. W najbliższą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

6. Najbliższa niedziela to 13 lipiec. Zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, a potem procesja różańcowa. Do prowadzenia różańca i zarazem do niesienia figury Maryi Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej, przy drugim kobiety, przy trzecim mężczyźni, przy czwartym - młodzież.

7. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

8. W tym roku nie będzie organizowany "Bal pod Gwiazdami", gdyż w niedzielę 20 lipca rozpoczynamy od rana Rekolekcje przygotowujące nas do Nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego /Bal wypadałby w noc z 19 na 20 lipca/. Za rok, jeśli będą chętne osoby do zorganizowania "Balu pod Gwiazdami", będzie mógł się odbyć.

9. XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią sprawowaną o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN Małopolska będzie transmitowało Msze Św. w Tarnowie i na Jasnej Górze oraz każdego dnia przekazywało relacje z pielgrzymki.Telewizja internetowa będzie przekazywać trnasmisje z Mszy Św. i nabożeństw. Zapisy są prowadzone w lipcu w naszej parafii, a w sierpniu w Brzesku, parafii Św. Jakuba. Koszt uczestnictwa wynosi 90,00 zł od osoby; każda następna osoba z domu płaci 60,00 zł, zaś każde następne dziecko z rodziny do kl. VI włącznie - tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas.

10. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest wiele ciekawych artykułów i wiadomości z życia naszej diecezji jak również są inne czasopisma.