XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.06.2014 r.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy obchodzić święta: * środa - NMP Tuchowskiej; * czwartek - św. Tomasza Apostoła. Natomiast miesiąc lipiec poświęcony jest Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

2. W tym tygodniu przypadają: * I czwartek - adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, a od g. 17.30 będzie wspólnie odmawiany "czerwony różaniec" w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii oraz o dobre przeżycie dla całej parafii Nawiedzenia Jezusa w obrazie Bożego Miłosierdzia; do prowadzenia prosimy Grupę III - Św. Marcina, której zelatorem jest p. Katarzyna Gnyla; po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias; * I piątek - nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będą po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i godz. 18.00 w nowej świątyni; ofiary na tacę będą wsparciem dla naszych misjonarzy; * I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, a potem Msza Św.; do prowadzenia różańca prosimy IX i X Różę Matek /rozważania w zakrystii/.

3. Spowiedź św. z okazji I piątku i I soboty miesiąca: * dla dzieci - środa od godz. 17.00; * dla młodzieży - czwartek od godz. 17.00; * dla dorosłych - piątek od godz. 17.00.

4. Wielki Odpust w Tuchowie rozpoczyna się od dnia 1 lipca. Program podany jest na plakatach przy wejściu do kościoła. Kustosz sanktuarium zaprasza ...

5. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace przy nowej świątyni.

6. Pragniemy serdecznie podziękować tym Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Bożego Ciała i całej oktawy: * za przygotowanie czterech ołtarzy parafianom z Bani i Okolic, Granic Chron., Potoczek i Zarzecza oraz Wisowej; * OSP z Gnojnika; * noszącym baldachim, sztandary, chorągwie i feretrony; * Liturgicznej Służbie Ołtarza; * Dzieciom I Komunijnym; * dzieciom sypiacym kwiaty i dzwoniącym; * panu organiście i panu kościelnemu, a także wszystkim, którzy przez udział w procesjach dawali świadectwo swej wiary i miłości do Boga.

7. Dziś przy wyjściu z kościoła są rozdawane obrazki Jubileuszowe O. Władysława Ząbkowskiego /jeśli ktoś jeszcze do tej pory ich nie otrzymał/. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone tydzień temu w ramach naszej pomocy w posłudze misyjnej OO. Dominikanów.

8. Serdeczne Bóg zapłać członkom Akcji Katolickiej za zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem "Stop pedofilii" oraz prawie 400 osobom, które poparły ten projekt. Jest zatrważające, że tak dużo osób dorosłych jest obojętnych, a wśród nich dziadkowie i rodzice, którzy przez brak podpisu zgadzają się tym samym na demoralizację dzieci i wnuków ! ...

9. Rozpoczyna się czas letni, dlatego przypominamy i zwracamy uwagę na odpowiedni, tzn. godny i skromny strój do kościoła. Chcemy też zwrócić uwagę na niewłaściwe, jak na kościół, zakładanie nogi na nogę. Jest to miejsce święte i przez to szczególne, dlatego pewne postawy i gesty nie mogą mieć miejsca w świątyni i podczas Eucharystii czy nabożeństw ...

10. W duchowym przygotowaniu do przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny zapraszamy do wspólnej modlitwy w piątki 20 minut przed Mszą Św. wieczorną i jak najczęściej módlmy się w naszych rodzinach. Zachęcamy, aby wpisywać się do "Księgi Łask, Próśb i Postanowień" ... Od niedzieli 6 lipca będą rozprowadzane przy kościele obrazy Jezusa Miłosiernego, różnej wielkości, w różnych ramkach, więc w różnej cenie; a do strojenia domów na czas perygrynacji: chorągiewki i plakaty; będą też koronki do Miłosierdzia Bożego /dwa rodzaje wraz z etui/ oraz "Dzienniczek s. Faustyny /okładka twarda lub miękka/. Zachęcamy do ich nabywania przed Nawiedzeniem, gdyż w czasie Nawiedzenia będzie to o wiele trudniejsze. Poświęcać można od razu, albo podczas Nawiedzenia.

11. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest wiele ciekawych artykułów; polecamy "Małego Gościa", bardzo ciekawy dwumiesięcznik "Miłujcie się", nowa "Nasza Arka" i nowy "Rycerz Niepokalanej" i "WPiS", a dla dzieci "Promyczek Dobra" ze słodką niespodzianką, jak również inne czasopisma, wśród których jest numer czasopisma Grup O. Pio pt. "Zwyciężajmy miłością" z Drogą Krzyżową, którą Grupa z naszej parafii prowadziła w Mielcu.

12. Dzisiaj wybieramy się z pielgrzymką do Matki Bożej Gosprzydowskiej, aby tam, przed cudownym obrazem dziękować Bogu za łaski otrzymane przez orędownictwo Maryi i gorąco prosić o dalszą Jej opiekę i wstawiennictwo. Wyruszamy o godz. 15.00 od kościoła św. Marcina i w Gosprzydowej ok. godz. 16.00 będzie sprawowana Eucharystia. Zapraszamy jak najliczniejszą grupę Parafian, także młodzież, m.in. do prowadzenia śpiewu i grania na instrumentach, jak też dzieci niech wybiorą się z rodzicami ... Można też dojechać samochodem.