NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW. - 15.06.2014 r.

1. W liturgii obecnego tygodnia przypadają wspomnienia: * wtorek - św. Alberta Chmielowskiego, zak.; * sobota - św. Alojzego Gonzagi, zak.

2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane jak w niedzielę. Po Sumie o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna od nowego kościoła do starego. Wyznaczone rejony prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Prosimy o liczny udział w procesji, o przygotowanie feretronów, chorągwii, sztandarów, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, służbę liturgiczną i DSM. Składka na tacę jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

3. W dni powszednie podczas oktawy Bożego Ciała będą Msze Św. z procesjami eucharystycznymi: w kościele św. Marcina o godz. 7.00, a w kościele Matki Bożej Fatimskiej - o godz. 18.00; w niedzielę procesja będzie po Mszy Św. o godz. 11.00

4. W duchowym przygotowaniu do przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny wspólnie modlimy się w piątki 20 minut przed Mszą Św. wieczorną, a jak najczęściej w naszych rodzinach. Zachęcamy do wpisywania się do "Księgi Łask, Próśb i Postanowień" ...

5. Także dziś przy wyjściu z kościoła członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Stop pedofilii", który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją seksualną. W trosce o prawdziwe dobro dzieci i młodzieży nie czekajmy biernie jak zło zacznie tryumfować, lecz włączmy się aktywnie w zorganizowany sprzeciw, żeby nie było za późno ...

6. W najbliższą niedzielę, nasz rodak, O. Władysław Ząbkowski będzie w naszej wspólnocie parafialnej przeżywał Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Prosimy o liczny udział w Mszy Św. o godz. 11.00. Dziś w nowym kościele prosimy po Mszy Św. zabrać zaadresowane koperty dla każdej rodziny naszej parafii od O. Władysława Ząbkowskiego. Są poukładane rejonami ...

7. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Maryjne i do Łagiewnik wraz z sanktuarium św. Jana Pawła II, w sobotę 28 czerwca; wyjazd o godz. 6.30; koszt - 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii ...

8. W Centrum Rozrywkowo - Konferencyjnym "Planeta" w Brzesku dzisiaj i w kolejne dni do czwartku - 19 czerwca o godz. 18.00 jest grany film, zrealizowany na podstawie znanej w wielu krajach świata książki pt. "Niebo istnieje naprawdę", opartej na autentycznych faktach. Bilety po 16 zł, a ulgowe dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz emerytów i rencistów - 13 zł. Zachęcamy do zobaczenia tego ciekawego i wartościowego filmu.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." oprócz wielu ciekawych artykułów jest m.in. o "Deklaracji wiary", którą podpisało kilka tysięcy lekarzy, a jej pomysłodawczynią jest Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka sw. Jana Pawła II. Jest też o nieznanym obliczu konfliktu na Ukrainie, gdzie jedni walczą, a drudzy się modlą o pokój i pojednanie. Zaś w dodatku do nowego "Małego Gościa" jest terminarz rozgrywek Mistrzostw Świata w Brazylii. Nowe "Cuda i Łaski Boże" są o cudach eucharystycznych. Jest też bardzo ciekawy dwumiesięcznik "Miłujcie się"; dla dzieci "Promyczek Dobra" ze słodką niespodzianką, a także inne czasopisma ... W zakrystii można nabyć "Modlitewniki za wstawien. św. Jana Pawła II". W zakrystii też można zgłosić chęć zakupu cennego i wartościowego dzieła "Dzieje Polski", autorstwa prof. Andrzeja Nowaka, wybitnego historyka UJ. Przy wyjściu z kościoła jest do zabrania do każdego domu naszej parafii obrazek z modlitwą o dobre przeżycie Nawiedzenia obrazu "Jezu, ufam Tobie" z relikwiami Apostołów Miłosierdzia - zachęcamy, by korzystać z tej modlitwy jak najczęściej.