UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 8.06.2014 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych ...

2. Dziś przy kościele odbywa się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach. W miarę naszych możliwości udzielmy wsparcia tym, którzy tak wiele utracili przez żywioł powodzi.

3. Dzisiaj kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy święto Maryi Matki Kościoła. Msze Św. będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00; w kościele Matki B. Fatimskiej o godz. 10.00 i 18.00. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. Jutro jest Odpust w Brzesku - parafia Św. Jakuba. Suma o godz. 12.00.

4. W liturgii obecnego tygodnia przypadają wspomnienia:
  • wtorek - bł. Bogumiła - Piotra, bpa;
  • środę - św. barnaby, Ap.;
  • czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • piątek - św. Antoniego z Padwy;
  • sobota - bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
5. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

6. W piątek - 13 czerwca, o godz. 20.00 rozpocznie się Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a potem procesja różańcowa. Do prowadzenia różańca i niesienia figury Pani Fatimskiej przy I i V dziesiątku różańca prosimy KSM z Gnojnika. Przy II i IV dziesiątku - figurę niosą niewiasty, a przy III - mężczyźni. Prosimy zabrać świece lub lampiony.

7. W najbliższą niedzielę będzie uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypada Odpust w Okocimiu. W rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. [Ostatnio zdarzył się przykry incydent, że ktoś przywiózł dużą ilość swoich śmieci do kontenera na cmentarzu !!! Dlatego obydwie bramy są zamknięte, a wjazd na cmentarz będzie za zgodą parafii. Prosimy też o reagowanie na jakieś podejrzane zachowania przy cmentarzu, aby nie zdarzały się takie incydenty] ...

8. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy:
  • I ołtarz przy zakrystii nowej świątyni - Bania i Okolice;
  • II ołtarz po wyjściu z parku - Granice Chronowskie;
  • III ołtarz przy Betanii - Potoczki i Zarzecze;
  • IV ołtarz przy kościele św. Marcina - Wisowa.
9. Trwa duchowe przygotowanie w naszej parafii do przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Wspólnie modlimy się w piątki 20 minut przed Mszą Św. wieczorną. Prosimy też o jak najczęstszą modlitwę w rodzinach w tej intencji. Jest wystawiona [z przodu kościoła, obok chrzcielnicy] "Księga Łask, Próśb i Postanowień", które prosimy wpisywać do Księgi, ufając w nieskończone Boże Miłosierdzie - te intencje /bez ich czytania/będziemy polecać w każdy piątek i podczas Peregrynacji. Podczas Mszy Św. w kościele św. Marcina "Księga ..." jest wystawiana na bocznym ołtarzu.

10. Spotkanie dla Akcji Katolickiej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

11. Wyjazd z posługą do osób chorych i starszych w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę od godz. 9.30. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii, a nas w sobotę podwieźć do tych osób.

12. W sobotę 14 czerwca br. przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny wraz ze Świętem Caritas oraz Dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Przemyskiego. Później będzie festyn dla rodzin, a w nim m.in. konkursy z nagrodami, występ zespołu "Skaldowie" i wiele innych atrakcji. W utokarze z naszego dekanatu jest dla naszej parafii przynajmniej 10 miejsc, koszt 15 zł, wyjazd z przystanku przy Remizie w Gnojniku o godz. 9.15, a powrót ok. godz. 15.30 ze Starego Sącza. Zapisy w zakrystii. Gorąco zachęcamy do skorzystania z okazji do wyjazdu. Można też wybrać się własnymi środkami komunikacji.

13. Dziś przy wyjściu z kościoła członkowie Akcji Katolickiej zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Stop pedofilii", który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją seksualną. Przygotowywane są plany wprowadzenia do przedszkoli i szkół zajęć z edukacji seksualnej, które polegają na wychowaniu dzieci i młodzieży do czerpania przyjemności z różnych form zachowań o charakterze seksualnym już od początku ich życia /żłobek, przedszkole - aż do 15 roku życia/. Skutkiem takiej edukacji będzie nieuchronnie deprawacja dzieci i młodzieży oraz próba zburzenia katolickiej wizji wychowania. Podpisanie obywatelskiego projektu "Stop pedofilii" jest koniecznością tej chwili. Nie możemy zlekceważyć takiej groźby deprawacji dzieci i młodzieży, bo potem może być już za późno tak, jak ma to miejsce np. w Niemczech ...

14. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." oprócz wielu ciekawych artykułów jest m.in. o najbardziej przesladowanej grupie religijnej na świecie, gdyż trudno uwierzyć, że w latach 2000 - 2013 każdego roku z powodu wiary w Jezusa ginęło 100 tys. chrześcijan. W zakrystii można nabyć "Modlitewniki za wstawien. św. Jana Pawła II". Jeszcze raz chcemy polecić jakże cenne i wartościowe dzieło - "Dzieje Polski" autorstwa prof. Andrzeja Nowaka, wybitnego historyka UJ. Ukazał się I, a każdy kolejny to około roku oczekiwania. Zamówienie zbiorowe z parafii obniży dość poważnie cenę. Więcej informacji w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Gorąco zachęcamy ...