VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 1.06.2014 r.

1. Dziś przy kościele odbywa się zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, a za tydzień, jak słyszeliśmy w Apelu Ks. Biskupa, na pomoc poszkodowanym w powodzi na Bałkanach.

2. Nowenna do Ducha Świętego jest dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00, a w ciągu tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00.

3. W liturgii obecnego tygodnia przypadają wspomnienia: * we wtorek - świętych męczenników Karola Lwanga i Towarzyszy; * w czwartek - św. Bonifacego, bpa i męcz.

4. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii; do prowadzenia prosimy Grupę II - Św. Marii de Mattias, której zelatorem jest p. Jadwiga Lasota. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. W I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 w kościele św. Marcina oraz po Mszy Św. wieczornej. Ofarami na tacę wspieramy naszych misjonarzy.

6. W I sobotę - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 17.30, do prowadzenia którego prosimy Róże Matek XI i XIV [rozważania będą w tygodniu do odebrania w zakrystii].

7. Spowiedź św. na I piątek i I sobotę miesiąca: * dla dzieci - w środę od godz. 17.00; * dla młodzieży w czwartek - od godz. 17.00; * dla dorosłych - w piątek od godz. 17.00.

8. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego.

9. Rozpoczęliśmy w naszej parafii czas kilku tygodni duchowego przygotowania do przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny, która będzie 27 - 28 lipca. Wspólnie modlimy się w piątki 20 minut przed Mszą Św. wieczorną, lecz gorąco prosimy też o częstą, a nawet codzienną modlitwę w rodzinach w tej intencji. Już od jutra będzie wystawiona [z przodu kościoła, obok chrzcielnicy] "Księga Łask, Próśb i Postanowień", które prosimy wpisywać do Księgi, ufając w nieskończone Boże Miłosierdzie - w tych intencjach będziemy modlić się w każdy piątek i podczas Peregrynacji. Podczas Mszy Św. w kościele św. Marcina Księga będzie wystawiona na bocznym ołtarzu.

10. Spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym, a dla Parafialnego Oddziału Caritas - w czwartek.

11. W sobotę 14 czerwca br. przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny wraz ze Świętem Caritas oraz dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Abpa Józefa Michalika. Później będzie festyn dla rodzin, a na nim m.in. konkursy z nagrodami, występ zespołu "Skaldowie" i wiele innych atrakcji. Został zamówiony autokar z naszego dekanatu. Dla naszej parafii jest 10 miejsc, koszt 15 zł, wyjazd z przystanku przy Remizie w Gnojniku o godz. 9.15, a powrót ok. godz. 15.30 ze Starego Sącza. Zapisy od dzisiaj w zakrystii, ale można się też wybrać własnymi środkami komunikacji.

12. Dziś i w ciągu tygodnia w zakrystii, a w niedzielę 8 czerwca przed wejściem do kościoła, będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Stop pedofilii", który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją seksualną. Przygotowywane są plany wprowadzenia do przedszkoli i szkół zajęć z edukacji seksualnej zgodnie ze standardami WHO (Światowa Organizacja Zdrowia - agenda ONZ). Polegają one na wychowaniu dzieci i młodzieży do czerpania przyjemności z różnych form zachowań o charakterze seksualnym już od początku ich życia /żłobek, przedszkole - aż do 15 roku życia/. Skutkiem takiej edukacji będzie deprawacja dzieci i młodzieży oraz próba zburzenia katolickiej wizji wychowania. Podpisanie obywatelskiego projektu "Stop pedofilii" i w konsekwencji przyjęcie ustawy, nie pozwoli na wprowadzenie do szkół tego typu edukacji i ochroni nasze dzieci. Proponowana ustawa polegałaby na nowelizacji Kodeksu karnego poprzez dodanie dosłownie jednego zdania w artykule odnoszącym się do przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności - po zdaniu: "Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" dodaje się: "Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarcza im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań".

13. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." oprócz wielu ciekawych artykułów jest m.in. płyta mp3 do słuchania, by pomóc uporać się z trudną przeszłością przez dorastanie i życie w rodzinie alkoholików czy też w rodzinie niepełnej, gdzie zabrakło im ciepła, miłości i wsparcia od rodziców. W zakrystii można zapisać się na "Modlitewniki za wstawien. św. Jana Pawła II". Również chcemy polecić "Dzieje Polski" autorstwa prof. Andrzeja Nowaka, wybitnego historyka UJ. Z VI tomów ukazał się I, a każdy kolejny to około roku oczekiwania. Im więcej zgłoszeń, tym niższa cena. Więcej informacji w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do nabycia tak cennej pozycji.

14. Jeszcze do środy włącznie można zapisywać się w zakrystii na czuwanie modlitewne w sanktuarium Cudownego Krzyża Pana Jezusa w Mogile /Nowa Huta/, które będzie w pierwszy piątek - 6 czerwca. Wyjazd o godz. 17.15 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót po zakończonej Mszy Św. sprawowanej o północy w kaplicy Cudownego Krzyża. Koszt, w zależności od ilości chętnych osób, 20 - 25 zł.