VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25.05.2014 r.

1. W poniedziałek, wtorek i środę, zamiast dawnych Dni Krzyżowych są Dni Modlitw o Urodzaje. W te dni Msza Św. wieczorna będzie rozpoczynać się o godz. 17.30, a po nabożeństwie majowych bedą procesje do krzyży: * poniedziałek - przy nowej świątyni; * wtorek - przy domu rodziny Marcinków; * środa - przy kościele św. Marcina. Zapraszamy do wspólnej błagalnej modlitwy o zachowanie od klęsk żywiołowych, wypraszając błogosławieństwo Boże w pracy na roli, urodzajach i jakichkolwiek miejscach pracy.

2. Jutro, w Dniu Matki, pamiętajmy o naszych kochanych mamach. Bądźmy wdzięczni za ich miłość, troskę i wszelkie dobro, a dla zmarłych prośmy o radość wieczną.

3. W liturgii obecnego tygodnia przypadają wspomnienia: * w poniedziałek - św. Filipa Neri; * w czwartek - św. Urszuli Ledóchowskiej; * w sobotę - święto Nawiedzenia NMP.

4. W ostatnim tygodniu maja zachęcamy do bardziej licznego udziału w nabożeństwach majowych. Przychodzących wcześniej prosimy o wspólną modlitwę na różańcu, lub koronką do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Grupę I - Św. Kaspra del Bufalo, zelatorem jest p. Józef Kałuża.

6. Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zielonych Świąt rozpocznie się w piątek po Mszy Św. wieczornej.

7. W niedzielę, 1 czerwca, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Będzie to zarazem, obchodzony w Polsce od kilku lat Dzień Dziękczynienia. Składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni, a ofiary do puszek przy kościele - na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest to również Dzień Dziecka.

8. Dzieci I Komunijne mają pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II do Zakopanego, Ludzimierza i Pasierbca w sobotę, 31 maja. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele św. Marcina.

9. W obecnym tygodniu rozpoczyna się w naszej parafii Nowenna 9-ciu tygodni przygotowania do przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny, która będzie 27 - 28 lipca. Wspólnie będziemy modlić się w piątki 20 minut przed Mszą Św. wieczorną, ale prosimy też o częstą, a nawet codzienną modlitwę w rodzinach.

10. Bardzo prosimy o zabranie w ciągu tego tygodnia palm wielkanocnych z kościoła.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nowy kościół, które w kwietniu wyniosły: * od rodzin z III niedzieli - 17.040,00 zł; * składka z I niedzieli - 2.200,00 zł; * z Rekolekcji w Kamienicy - 3.750,00 zł; * składki przy ślubach - 770,00 zł.

12. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się majówka prowadzona przez młodzież z KSM-u u państwa Frankowskich na Nowej Wsi.

13. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej, a także o nowych wyzwaniach Kościoła w Polsce, o których mówi nowy Prymas Polski, abp Wojciech Polak. W zakrystii są "Modlitewniki za wstawien. św. Jana Pawła II" w oprawie granatowej po 10 zł.

14. Publiczne Gimnazjum w Gnojniku w najbliższy wtorek - 27 maja, będzie obchodzić 10-lecie nadania szkole imienia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie zapraszają na Mszę Św. o godz. 9.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej, a potem w szkole uroczysta akademia i część artystyczna. W imieniu Gimnazjum zapraszamy też na spotkanie ze świadkiem życia Kardynała - panią Iwoną Czarcińską, które będzie jutro w kościele Matki Bożej Fatimskiej ok. godz. 19.00, po zakończonym nabożeństwie wieczornym. Będzie też możliwość zakupienia publikacji o Prymasie Tysiąclecia.

15. Od wielu już lat w sanktuarium Cudownego Krzyża Pana Jezusa w Mogile /Nowa Huta/ w pierwsze piątki miesiąca odbywają się czuwania modlitewne. Najbliższe będzie w piątek - 6 czerwca. Chętni mogliby się zabrać autokarem z parafii z Tarnowa. Wyjazd o godz. 17.15 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót po zakończonej Mszy Św. sprawowanej o północy w kaplicy Cudownego Krzyża. Koszt, w zależności od ilości chętnych osób, 20 - 25 zł. /Można zabrać coś do zjedzenia i picia, ale też można kupić na miejscu w sanktuarium, podobnie jest z krzesłami .../. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.