V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 18.05.2014 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej dziękujemy Bogu za dar nowej świątyni, w której już od kilku lat możemy się modlić, choć ciągle jeszcze potrzeba naszej pracy i środków materialnych do ukończenia i wyposażenia tego kościoła. Dziękujemy Maryi, Pani Fatimskiej za Jej nieustanną opiekę nad naszymi rodzinami. Dziękujemy tym Parafianom, którzy od wielu lat swoimi ofiarami przyczyniają się do wybudowania i wykończenia tego dzieła oraz wielu ludziom dobrej woli w kraju i zagranicą, którzy nas wspomogli i jeszcze pomagają przez swoje materialne ofiary. Niech im wszystkim wynagrodzi Bóg swoim błogosławieństwem i Matka Niepokalana swoim orędownictwem i opieką. Uroczysta Suma Odpustowa rozpocznie się o godz. 11.00. Popołudniu o godz. 16.30 będzie nabożeństwo majowe i Msza Św.

2. W liturgii obecnego tygodnia przypadają wspomnienia: * w czwartek - św. Rity z Cascia; * w sobotę - NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. Zachęcamy do bardziej licznego udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza młodzież i dzieci. W dni powszednie są odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.30 i zaraz po nabożeństwie jest Msza Św. Przychodzących wcześniej na nabożeństwa majowe prosimy o wspólną modlitwę na różańcu, lub koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się koronką do Przenajdroższej Krwi Chrystusa, do prowadzenia której prosimy Grupę XVI - Św. Maksymiliana Kolbe, zelator - p. Barbara Strzesak.

5. Młodzież gimnazjum prosimy na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania: * klasy I - we wtorek o godz. 18.00; * klasy II - w środę o godz. 18.00. Prosimy także o obecność ich rodziców.

6. W najbliższą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej będą obchodzić Rocznicę I Komunii Św. Próba przed Rocznicą będzie w piątek o godz. 16.30, a potem okazja do spowiedzi św. dla nich i ich bliskich.

7. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się majówka prowadzona przez młodzież z KSM-u u państwa Piotra i Marii Święch na Pustym.

8. Zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni, a przy tej okazji na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza będzie w najbliższą niedzielę, 25 maja.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. W "Gościu Niedz." jest o św. Janie Pawle II jako papieżu rodziny i w bezpłatnym dodatku jest jego piękny dokument o małżeństwie i rodzinie pt. "Familiaris Consortio", a w związku z wyborami do Europarlamentu, które już 25 maja, jest zamieszczony poradnik, który ma nam ułatwić odpowiedzialne głosowanie, gdyż do Parlamentu Europejskiego powinni trafić tylko ci, którzy bronią życia od poczęcia do naturalnej śmierci i sprzeciwiają się zmianie definicji małżeństwa, opowiadając się za tradycyjną rodziną, którą stworzył Bóg i taką błogosławi. W zakrystii są "Modlitewniki za wstawien. św. Jana Pawła II" w oprawie granatowej po 10 zł.