IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 11.05.2014 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...

2. Przypominamy, że dzisiaj w nowej świątyni na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie uroczystość I Komunii Św. 26 dzieci z naszej parafii. Dzieci i ich rodziny obejmijmy naszą serdeczną modlitwą. Podczas tzw. "Białego Tygodnia"" dzieci I - komunijne przychodzą na wieczorną Mszę Św. i nabożeństwo majowe. Serdeczne Bóg zapłać składamy Rodzicom dzieci I - Komunijnych za dar ołtarza - ofiarę 1.000,00 zł na potrzeby kościoła, a także jednej Rodzinie za ufundowanie ornatu czarnego na liturgię pogrzebową.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele, czyli kapłańskie, misyjne i do życia zakonnego. Gorąco prośmy o te powołania także z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwa majowe obecnego tygodnia i modlitwę przed nimi będziemy ofiarować w tej intencji.

4. W liturgii obecnego tygodnia przypadają: * w środę - święto św. Macieja Ap.; * w piątek - święto św. Andrzeja Boboli, Kapł. i Męcz., Patrona Polski. W piątek dzień imienin obchodzi Bp Andrzej Jeż - pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. Ciągle zachęcamy do bardziej licznego udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza młodzież i dzieci, które w dni powszednie są odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.30 i zaraz po nabożeństwie jest Msza Św. Przychodzących wcześniej na nabożeństwa majowe prosimy o wspólną modlitwę na różańcu, albo koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. We wtorek, 13 maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, potem nabożeństwo majowe i procesja różańcowa, na którą prosimy zabrać świece lub lampiony. Do prowadzenia różańca prosimy V i X Różę Ojców i też do niesienia figury Matki B. Fatimskiej przy pierwszym i piątym dziesiątku różańca. Przy drugim i czwartym dziesiątku prosimy niewiasty, a przy trzecim - młodzież.

7. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na różańcu za wstawiennictwem św. O. Pio. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Składajmy kartki z prośbami i podziękowaniami, abyśmy mogli wspólnie polecać Bogu ważne intencje.

8. Spotkanie Paraf. Oddz. Caritas będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

9. W niedzielę, 18 maja, będziemy obchodzić Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkie Msze Św. będą sprawowane w nowej świątyni, czyli o godz. 7.00, 9.00, uroczysta Suma o godz. 11.00 oraz po nabożeństwie majowym odprawianym o godz. 16.30. Prosimy o liczny udział Parafian i Gości w Sumie Odpustowej. Prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, dzieci I - Komunijne, osoby do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów i chorągwii, OSP z Gnojnika i jeśli będzie to możliwe, orkiestrę dętą z Gnojnika. Kazania od rana będzie głosił i zarazem przewodniczył Sumie Odpustowej kapelan szpitala św. Łukasza z Tarnowa Ks. Piotr Smoła. Składka w Odpust będzie dodatkowo przeznaczona na dalsze prace przy nowej świątyni.

10. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się majówka prowadzona przez młodzież z KSM-u u pani Anieli Styrna w Potoczkach.

11. Jeszcze do jutra trwają zapisy młodzieży u ks. Rafała na wyjazd do Lednicy na Spotkanie Młodych w dniu 7 czerwca. Koszt 100 zł. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w tym Spotkaniu młodzieży z całej Polski. 12. Zbiórka ofiar na dalsze prace przy nowej świątyni, z racji Odpustu, jest w tym miesiącu przeniesiona na czwartą niedzielę, czyli 25 maja. 13. Dziś "Gość Niedz." jest po 7 zł, gdyż zawiera film na DVD pt. "Cristiada" - to oparta na faktach historia ludzi, którzy w Meksyku stanęli w obronie Boga i swych rodzin. Jednym z najmłodszych bohaterów jest 14-letni Jose del Rio, którego Benedykt XVI beatyfikował w 2005 r., a od 2013 r. wciąż trwa w Polsce peregrynacja jego relikwii. Spośród artykułów jest m.in. o groźnej ustawie przemocowej, której przyjęcie przez polski parlament otworzy drogę do walki z tradycyjną rodziną. "Cuda i łaski Boże" są o św. Ricie, a "Promyczek Dobra" dla dzieci jest z laurką na Dzień Matki. Są także inne czasopisma. "Modlitewniki za wstawien. św. Jana Pawła II" tylko w oprawie bordowej po 8 zł.