III. NIEDZIELA WIELKANOCNA - 4.05.2014 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj w nowej świątyni o godz. 10.30 rozpocznie się program słowno - muzyczny z okazji kanonizacji Jana Pawła II, przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Zachęcamy gorąco do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym programie, aby dziękować Bogu za Skarb Narodu Polskiego - św. Jana Pawła Wielkiego. Po Komunii Św., podczas Mszy Św. o godz. 11.00, odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".

2. W liturgii obecnego tygodnia przypadają: * w poniedziałek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka [po nabożeństwie wieczornym ucałujemy jego relikwie]; * we wtorek - święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba; * w czwartek - uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz., Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej.

3. Zapraszamy do bardziej licznego udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza młodzież i dzieci, które w dni powszednie są odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.30 i zaraz po nabożeństwie jest Msza Św. Przychodzących wcześniej na nabożeństwa majowe prosimy o wspólną modlitwę różańcową / pół godziny wczesniej/. Z tym, że w środy modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej; w czwartki - są wyznaczani do modlitwy, a w piątki prosimy o odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego /15 min. wcześniej/.

4. W czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. W niedzielę, 11 maja, w tzw. "Niedzielę Dobrego Pasterza" obchodzimy w naszej diecezji "Niedzielę Kapłańską". Składka na tacę jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W naszej parafii na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św. Dlatego też prosimy tę Mszę Św. zostawić dla zainteresowanych I Komunią Św. W drugą niedzielę miesiąca jest także zmiana tajemnic różańcowych, która będzie: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla dzieci i młodzieży - po Mszy Św. o godz. 9.00 /a nie 11.00 !/.

6. Próby dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będą w nowej świątyni: we wtorek i czwartek o godz. 16.00.

7. I spowiedź św. dla dzieci z klasy II będzie w sobotę o godz. 9.30. Rozpocznie się odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i nabożeństwem pokutnym. Rodzice, chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo i inni bliscy mogą skorzystać z sakramentu pokuty w ciagu tygodnia przed nabożeństwem wieczornym.

8. W dniach 4 - 11 maja będzie odbywał się Odpust ku czci św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Szczepanowie. Program Odpustu jest podany na plakatach. Nasza parafia ma wyznaczony dzień pielgrzymki na piątek, 9 maja, na Mszę św. o godz. 18.00. Został zamówiony autokar. Prosimy zgłaszać się w zakrystii na wyjazd, który będzie z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 16.30, gdyż o godz. 17.30 jest nabożeństwo majowe w Szczepanowie. Koszt, w zależności od ilości chętnych osób będzie w kwocie od 7 zł do 10 zł.

9. Dziś w "Gościu Niedz." jest obszerna relacja z kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII oraz dołączona jest pamiątka kanonizacji, a w "Gościu Tarnowskim" jest bogato ilustrowany dodatek o jednej z najstarszych parafii naszej diecezji, o Szczepanowie, z planem milenijnych uroczystości. Jest jeszcze "Kościół nad Uszwicą", nowa "Nasza Arka" i inne czasopisma ... Zabrakło "Modlitewników za wstawien. św. Jana Pawła II". Zostaną zamówione w ciągu tygodnia.

10. W obecnym tygodniu będą spotkania duszpasterskie po nabożeństwie wieczornym dla: * Rady Parafialnej - we wtorek; * Akcji Katolickiej - w środę; * Rycerstwa Niepokalanej - w czwartek.

11. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się dnia 7 czerwca. Zapisy u ks. Rafała Dańca do 12 maja. Cena 100 zł. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wyjeździe.

12. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się majówka prowadzona przez młodzież z KSM-u u państwa Marecików na Wisowej, gdyż ze względu na deszcz została odwołana w miniony piątek.
1