II. NIEDZIELA WIELKANOCNA - 27.04.2014 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj ze względu na transmisję z uroczystości kanonizacji z Rzymu nie ma Mszy Św. o godz. 11.00. Złączmy się duchowo z tak bardzo radosną uroczystością i zapalmy w swych domach światło - iskrę miłosierdzia, którą możemy zabrać dziś z kościoła.

2. Rozpoczyna się dzisiaj już 70. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa: "Św. Jana Paweł II - Apostoł Miłosierdzia".

3. Jutro przypada, przeniesiona z 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego Patrona Polski. Jest to również Patron Akcji Katolickiej. Akcję Katolicką prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej od g. 17.30. We wtorek - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; w czwartek - w Święto Pracy - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, a w piątek - św. Atanazego.

4. W środę - 30 kwietnia, rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00, a w święta i niedzielę o godz. 16.30 i potem będzie Msza Św.

5. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek - od godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu, a od g. 17.30 będziemy wspólnie modlić się na "czerwonym różańcu", do prowadzenia którego prosimy Grupę XV - Bł. Karoliny Kózka, zelator - Patrycja Zając. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias i zmiana tajemnic "czerwonego różańca".
  • I piątek - nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 6.30 /św. Marcin/ i po Mszy Św. o godz. 18.00; składka na tacę będzie wsparciem dla naszych misjonarzy;
  • I sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 16.00, potem nabożeństwo majowe i Msza Św.; do prowadzenia różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej.

6. Spowiedź św. na I piątek miesiąca będzie:
  • dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 17.00;
  • dla dorosłych - w piątek od godz. 17.00.
7. W sobotę, w Rocznicę Konstytucji 3-go Maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Choć nie jest to święto obowiązkowe, to jednak dla nas, Polaków - szczególne. Zachęcamy więc w miarę możliwości do udziału we Mszy Św. i modlitwy za Ojczyznę.

8. Niedziela, 4 maja, będzie Niedzielą Biblijną. Składka na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace przy nowej świątyni. W naszej parafii będziemy przeżywać wtedy dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Dzieci ze Szkoły Podst. w Gnojniku, noszącej zaszczytne imię Jana Pawła II, w nowym kościele o godz. 10.30 wystąpią z programem słowno - muzycznym poświęconym największemu z rodu Polaków, Janowi Pawłowi II. Przyjdźmy na godz. 10.30 nie tyle ze względu na docenienie trudu przygotowania pięknego programu, ile przede wszystkim dla oddania hołdu osobie i dziełu św. Jana Pawła II i w podzięce Panu Bogu za dar wielkiego Papieża Polaka.

9. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii Św. wraz z ich rodzicami będzie jutro o godz. 16.30 w nowej świątyni.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy nowym kościele, które w lutym i marcu wyniosły:
  • od rodzin z III niedz. lutego - 18.640,00 zł;
  • składka z II niedz. lutego - 2.130,00 zł;
  • składki przy pogrzebach w lutym - 634,00 zł;
  • ofiary z parafii - 300,00 zł;
  • ofiara spoza parafii - 2.000,00 zł;
  • od rodzin z III niedz. marca - 16.400,00 zł;
  • składka z I niedz. marca - 2.170,00 zł;
  • składki przy pogrzebach - 1.156,00 zł.
11. W dniach 4 - 11 maja będzie odbywał się Odpust ku czci św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Szczepanowie. Program Odpustu jest podany na plakatach. Nasza parafia ma wyznaczony dzień pielgrzymki na piątek, 9 maja, na Mszę św. o godz. 18.00. Został zamówiony autokar. Od dzisiaj prosimy zgłaszać się w zakrystii na wyjazd. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 16.30, gdyż o godz. 17.30 jest nabożeństwo majowe w Szczepanowie. Koszt, w zależności od ilości chętnych osób będzie w kwocie od 7 zł do 10 zł.

12. Dziś w specjalnym wydaniu "Gościa Niedz." jest wiele ciekawych artykułów o św. Janie Pawle II i jest też o św. Janie XXIII oraz duży plakat z naszym papieżem. Jest jeszcze "Kościół nad Uszwicą" i inne czasopisma ... W zakrystii można zakupić "Modlitewnik za wstawien. św. Jana Pawła II" [w oprawie bordowej - 8 zł; a w oprawie granatowej - 10 zł]. Gdyby zabrakło będzie można dokupić w ciągu tygodnia.

13. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się dnia 7 czerwca. Zapisy u ks. Rafała Dańca do 12 maja. Cena 100 zł. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wyjeździe.

14. W najbliższy piątek o godz. 20.00 odbędzie się majówka prowadzona przez młodzież z KSM-u u państwa Marecików na Wisowej.