NIEDZIELA PALMOWA - 13.04.2014 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ... Msza Św. o godz. 11.00 rozpocznie się od poświęcenia palm wielkanocnych i procesji. Jak pogoda pozwoli gromadzimy się przed głównym wejściem do kościoła, gdyż tam, na zewnątrz świątyni będzie rozpoczęcie dzisiejszej Sumy o godz. 11.00. A po Mszy Św. będzie konkurs palm z nagrodami.

2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przypomnienia nam Męki Chrystusa Pana. Na Paschę Chrystusa składa się Jego śmierć i zmartwychwstanie, dlatego Triduum Święte nazywa się Paschalnym. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej, swoje centrum ma w Wigilii Paschalnej, a kończy się uroczystością Zmartwychwstania.

3. Program Triduum Paschalnego, który podany jest w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii, jest nastepujący: /patrz: >>>>>/

4. Prosimy się o włączenie się do czytań mszalnych w Wigilię Paschalną po jednej osobie: do I czytania - z Rycerstwa Niepokalanej; do II czytania - z Akcji Katol.; do III czytania - z KSMu.

5. Ochotniczą Straż Pożarną z Gnojnika prosimy o podjęcie służby przy Grobie Pańskim. Służba ta kończy się wraz z rozpoczęciem obrzędów Wigilii Paschalnej.

6. Godne przeżycie Triduum Paschalnego i radosnej uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego domaga się stanu łaski uświęcającej. Nie można zrozumieć i wytłumaczyć przeżycia tych Świąt bez przyjmowania Komunii Św., jeśli są tylko warunki, aby uzyskać rozgrzeszenie. Sakrament pokuty we wtorek i środę jest sprawowany w Brzesku.

7. Pragniemy poinformować, że zbiórka ofiar w rejonach na dalsze prace przy nowej świątyni będzie w tym miesiącu w czwartą niedzielę /ze względu na Święta/; podobnie będzie w maju /ze względu na Odpust w trzecią niedzielę/.

8. Szafarzy Komunii Św. prosimy o pomoc w Triduum Paschalne i Święta. Prosimy ich o podejście do zakrystii.

9. Komunia Św. od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Miłosierdzia w dni świąteczne będzie podawana na stojąco - podchodząc w dwóch rzędach do każdego kapłana.

10. Rodziców ministrantów i lektorów prosimy o zwrócenie uwagi, aby w dni świąteczne i w niedziele chłopcy, którzy przychodzą do służenia nie ubierali sportowych butów czy spodni, ale by przychodzili w ubiorach odświętnych.

11. Rozpoczynająca się w Wielki Piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest zarazem naszym przygotowaniem do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Kto nie będzie mógł być obecny w kościele, bardzo prosimy o odprawianie Nowenny w rodzinach. Dziś w "Gościu Niedz." jest m.in. w dodatku bezpłatnym tekst Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Oprócz ciekawego "Gościa Niedzielnego" są nowe "Cuda i Łaski Boże", "Rycerz Niepokalanej", "Nasza Arka" i jej numer specjalny z nauczaniem bł. Jana Pawła II, nowy dwumiesięcznik "Miłujcie się", a dla dzieci "Promyczek Dobra" z prezentem w środku. Są też inne czasopisma ...

12. Przy kościele i w zakrystii są piękne świece z dodatkami świątecznymi; ofiara 35 zł - a dochód jest na nowy kościół. Zabrakło już baranków i paschalików. Ponieważ zostały ulotki Caritasu, to aby być zorientowanym, jakie dzieła miłosierdzia prowadzi Caritas naszej diecezji i na co wydaje składane, także przy okazji 1 % podatku ofiary, zabierzmy je ze sobą przy wyjściu z kościoła, jeśli ktoś do tej pory tego nie uczynił.