V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 6.04.2014 r.

1. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II, zaś po Mszy Św. ucałujemy jego relikwie.

2. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiana o godz. 17.00 /!/ i zaraz potem będzie sprawowana Msza Św. O godz. 19.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą przeżyjemy w terenie. Rozpocznie się w nowym kościele od udzielenia Komunii Św., a nastepnie pójdziemy na Nową Wieś. Proszę zabrać ze sobą światło.

3. Za tydzień już Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed rozpoczęciem Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja. Zachęcamy do przyjścia z palmami na uroczystą Sumę w najbliższą niedzielę.

4. W Niedzielę Palmową składka na tacę, jako jałmużna postna, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Będzie to druga niedziela miesiąca, więc zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00 - dla Róż Matek i Ojców, a po Sumie - dla Róż Dzieci i Młodzieży.

5. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane już ostatnie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas. W sklepach na terenie naszej parafii są wystawione kosze na żywność. Podzielmy się trwałymi produktami z osobami i rodzinami, które bardziej od nas potrzebują pomocy.

6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim oprócz wielu ciekawych artykułów na tematy religijne, moralne i społeczne jest m.in. Dla dzieci jest nowy "Promyczek Dobra" z prezentem w środku. Są też inne czasopisma ... Przy kościele można zabrać bezpłatny egzemplarz gazety z serii "dobre nowiny" tym razem o kanonizacji bł. Jana Pawła II i Jana XXIII, a także o zmartwychwstaniu i niebie, m.in. w związku z wejściem do kin filmu pt. "Niebo istnieje naprawdę", opartego na relacjach kilkuletniego chłopca, który odwiedził niebo. Dziś też przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę Caritas, gdzie jest krótka charakterystyka działalności Caritas naszej diecezji, a także numer KRS, potrzebny przy przekazaniu 1 % podatku. Ponawiamy serdeczną prośbę Ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża i dyrekcji Caritas naszej diecezji o przekazanie 1% podatku na cele miłosierdzia realizowane przez Caritas.