IV. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 30.03.2014 r.

1. Rozpoczynając kolejne w naszym życiu Rekolekcje Wielkopostne zróbmy wszystko, aby ten szczególny, święty czas wykorzystać, a nie zmarnować. Jest to czas zbawienia, czas łaski Bożej. Program Rekolekcji podany na stronie internetowej jest też w gablotach ogłoszeń przy obydwu kościołach. Przedstawia się następująco: CZYTAJ >>>

2. Dziś prosimy zgłaszać osoby starsze i chore, do których jutro udamy się z posługą sakramentalną od godz. 15.00 /od kościoła św. Marcina/.

3. W środę na zakończenie Rekolekcji na Mszach Św. będą zbierane ofiary na tacę jako nasz dar wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty.

4. Ponieważ we wtorek będzie spowiadać wielu kapłanów w naszym kościele, więc w inne dni tygodnia nie będzie już spowiedzi św.

5. Msze Św. wieczorne w dni powszednie, od jutra, będą sprawowane o godz. 18.00.

6. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 17.30 będziemy wspólnie modlić się Koronką do Krwi Chrystusa. Będziemy modlić się w duchu wynagrodzenia Bogu za grzechy świata oraz prosić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Do prowadzenia Koronki prosimy Grupę XIV - Św. Teresy od Dziec. Jezus, której zelatorem jest p. Anna Boczarska. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" oraz ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie odprawiana:
  • o godz. 17.30 i zaraz potem Msza Św. ;
  • o godz. 20.00, prowadzona przez młodzież, z udzieleniem Komunii Św.
8. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie odprawiane w I piątek po Mszy Św. sprawowanej o godz. 6.30 w kościele św. Marcina i po wieczornej. Ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, do prowadzenia, której prosimy Róże Matek XV i XVI /rozważania do zabrania z zakrystii/.

10. W najbliższą, pierwszą niedzielę kwietnia, składka na tacę będzie przeznaczona na dalsze prace przy naszej nowej świątyni.

11. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas.
W sklepach na terenie naszej parafii będą wystawione kosze na żywność. Podzielmy się trwałymi produktami z osobami i rodzinami, które bardziej od nas potrzebują pomocy.

12. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim oprócz wielu ciekawych artykułów na tematy religijne, moralne i społeczne jest m.in. o Janie Pawle II jako papieżu Bożego Miłosierdzia; o cudzie kanonizacyjnym Jana Pawła II oraz reportaż ze Wschodniej Ukrainy.
Są ostatnie "Małe Gość Niedz.", z magnesem na lodówkę - z kalendarzem i zadaniami, dla lepszego przeżycia dni do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Jest nowa "Nasza Arka" i nowy "WPiS" ze świadectwem Melissy Ohden, która przeżyła własną aborcję i inne czasopisma ...
Przy kościele są jeszcze do nabycia ostatnie palmy wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na nasz nowy kościół. Ofiara za mniejsze palmy to przynajmniej 15 zł, a za większe - 25 zł. Niech zbożny cel będzie zachętą do ich nabycia.