II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 16.03.2014 r.

1. Dziś ostatni dzień Nowenny do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania przez młodzież z trzecich klas gimnazjum. Modlitwy i hymn do Ducha Świętego jest podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Sakrament Bierzmowania, udzielany przez Ks. Bpa Wiesława Lechowicza, jest jutro w Uszwi podczas Mszy Św. o godz. 15.30.

2. Dzisiaj jest Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników - nasza diecezja ma ich czterech. Po każdej Mszy Św. odbywa się też przy kościele zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny "Ad Gentes".

3. Dzisiaj też rozpoczyna się Triduum Modlitw za Ojców i Mężczyzn przed ich świętem patronalnym ku czci św. Józefa. Podczas każdej Mszy Św. pamiętamy w modlitwie o ojcach i mężczyznach. Jutro kolejny dzień modlitw. Msza Św. będzie o godz. 18.00 /ze względu na Bierzmowanie/ a we wtorek - o godz. 17.00. Jutro i we wtorek pół godziny wcześniej prosimy rozpocząć wspólną modlitwę różańcową w intencji ojców i mężczyzn, i tak samo w środę - przed Mszą Św. wieczorną.

4. W środę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła. Od godz. 16.30 w środę będzie okazja do spowiedzi św. dla mężczyzn i ojców.

5. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale, odprawiane o godz. 16.00. Bezpośrednio po nich zaczyna się Msza Św.

6. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy wspólnie modlić się przez wstawiennictwo św. O. Pio. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Prośby i podziękowania składajmy na stoliczku przy głównym ołtarzu, abyśmy mogli wspólnie polecać Bogu te ważne intencje. Zapraszamy do modlitwy, zwłaszcza za chorych, cierpiących, zniewolonych nałogami i w innych intencjach.

7. W piątki okresu Wlk. Postu są odprawiane Drogi Krzyżowe: * o godz. 17.00 i zaraz potem Msza Św. ; * o godz. 20.00, prowadzona przez młodzież, z udzieleniem Komunii Św. 8. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

9. Za dwa tygodnie rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Już dzisiaj prosimy o modlitwy w tej intencji, a chorych i cierpiących o ofiarowanie swoich codziennych krzyży w intencji dobrego przeżycia Rekolekcji przez wszystkich parafian.

10. Przypominamy naszą serdeczną prośbę i apel do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % naleznego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na zeznaniu podatkowym PIT trzeba wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas {0000211791} oraz kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas /www.tarnow.caritas.pl/ znajdziemy gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. Możemy także wskazać cel szczegółowy, wpisując imię i nazwisko osoby, której chcemy pomóc przekazując jej 1 % naszego podatku. Gorąco zachęcamy do wspierania w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.

11. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas.

12. Dnia 25 marca przypada co roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne, gdyż pochodzi od Boga - Stwórcy. Bł. Jan Paweł II wiele razy wypowiadał się w obronie życia człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podobnie Benedykt XVI i teraz papież Franciszek. W świecie, który coraz bardziej nie szanuje prawa do życia, zwłaszcza nienarodzonych, trzeba nam odważnie i wytrwale stawać w obronie życia. Wśród sposobów obrony życia jest dzieło tzw. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na 9-miesięcznej modlitwie jednym dziesiątkiem różańca w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki i za jego rodziców, aby pozwolili mu żyć. Dzieło Duchowej Adopcji podejmowane jest najczęściej w dniu 25 marca. Podczas Mszy Św. wieczornej w tym dniu składa się deklaracje przystapienia do Duchowej Adopcji. Deklaracje można, w razie przeszkód, donieść o innym czasie. Dziś przy wyjściu z kościoła można je pobrać u służby liturgicznej lub w tygodniu w zakrystii. Jedna część z danymi osobowymi jest do odcięcia i przyniesienia dnia 25 marca do kościoła. Zachęcamy gorąco do włączenia się w obronę dzieci nienarodzonych, istot najbardziej niewinnych i bezbronnych.

13. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. poruszająca rozmowa z położną rzeszowskiego szpitala, która odmówiła asystowania przy zabijaniu nienarodzonych dzieci, a teraz walczy o praktyczną realizację zapisu o klauzuli sumienia pracowników medycznych; o napiętej sytuacji na Ukrainie, zaś Krzysztof Zanussi o ośmieszaniu absurdów gender oraz informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów. Nowy "Mały Gość Niedz.", a w nim magnes na lodówkę z kalendarzem i zadaniami, z którymi łatwiej odliczać dni do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Jest "Promyczek Dobra" dla dzieci i inne czasopisma ... Przy kościele są także do nabycia od dzisiaj palmy wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na nasz nowy kościół. Ofiara za mniejsze palmy to przynajmniej 15 zł, a za większe - 25 zł. Są naprawdę piękne, jest dużo kwiatów ręcznie robionych. Serdeczne Bóg zapłać składamy jednej rodzinie, która wykonała te palmy i ofiarowała je, aby zyskać dalsze cegiełki na nową świątynię. Przynajmniej z tej racji postarajmy się, aby wszystkie zostały wykupione.