I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 9.03.2014 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ... Na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie książeczek do modlitwy, a także I - komunijnych różańców dla dzieci z klas drugiej.

2. Od wczoraj trwa Nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania przez młodzież z trzecich klas gimnazjum. Dziś i w przyszłą niedzielę Nowenna jest podczas Mszy Św. o godz. 9.00, a w ciągu tygodnia na Mszy Św. o godz. 17.00. Zapraszamy też do udziału w Nowennie rodziców kandydatów, ich świadków /jeśli są z Gnojnika/ i innych bliskich. Wszystkich zaś prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania.

3. W niedziele Wielkiego Postu, oprócz obowiązkowej Eucharystii, zapraszamy na Gorzkie Żale, odprawiane o godz. 16.00. Bezpośrednio po nich będzie zaczynać się Msza Św. popołudniowa.

4. W czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy wspólnie modlić się przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

5. W piątki okresu Wlk. Postu są odprawiane Drogi Krzyżowe:
  • o godz. 17.00 i zaraz potem Msza Św. ;
  • o godz. 20.00, prowadzona przez młodzież, z udzieleniem Komunii Św.
6. Triduum modlitw za ojców i mężczyzn, przed ich świętem patronalnym ku czci św. Józefa, rozpocznie się w najbliższą niedzielę.

7. W drugą niedzielę Wlk. Postu odbywa się co roku zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom "Ad Gentes".

8. Najbliższa niedziela to trzecia w marcu. W rejonach parafii zbierane są ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

9. Wyjazd busem na Dzień Skupienia dla czcicieli św. O. Pio, który będzie w parafii Matki B. Nieust. Pomocy w Mielcu, będzie w najbliższą sobotę o godz. 8.40 z parkingu przy kościele św. Marcina, a powrót po Mszy Św. sprawowanej o godz. 15.00. Koszt 25 zł. Mogą jeszcze dopisać się chętne osoby / 5 miejsc wolnych/ W zakrystii można pobrać program Dnia Skupienia. Trzeba zabrać ze sobą kanapki, a herbata będzie.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zaprasza rodziny i wiernych naszej diecezji do włączenia się w duchowe przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Polega ono na podjęciu któregoś z proponowanych zobowiązań:
  • ofiarowanie pełnego udziału /z Komunią Św./ we Mszy Św. w intencji Kościoła, aby w różnych przeciwnościach i atakach chronił depozyt wiary oraz głosił z miłością orędzie o zbawieniu, a także by wierzący dobrze przeżyli i nie zmarnowali daru kanonizacji bł. Jana Pawła II;
  • przeczytanie jednego z dokumentów z nauczania Jana Pawła II, zwłaszcza polecane jest pochylenie się nad przemówieniami o Dekalogu z IV pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku;
  • inne dobrowolnie podjęte zobowiązania, np. post. Wychodząc z kościoła, na stoliku z gazetami, są wyłożone ulotki, które niech będą pomocą we włączeniu się w to duchowe przygotowanie.
Serdecznie i gorąco zachęcamy do włączenia się w to dzieło, aby jeszcze lepiej służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

11. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

12. Od obecnego tygodnia Msze Św. od poniedziałku do piątku rano będą sprawowane o godz. 6.30. W tym tygodniu będzie to w poniedziałek, środę i piątek, gdyż we wtorek i czwartek są tylko o godz. 17.00.

13. Wielkopostne Skarbonki Caritas zostały rozdane dzieciom w szkole podstaw. Zachęcamy, aby całe rodziny włączyły się przez okres Wielkiego Postu w składanie drobnych ofiar, które są przeznaczone na leczenie dzieci i osób starszych. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara przynajmniej 5 zł jest wsparciem dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas.

14. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. o poście, jałmużnie i modlitwie za Ukrainę, aby oddalić widmo wojny; wstrząsający raport o Korei Płn., gdzie dzisiaj są obozy koncentracyjne, tortury, gwałty i głód oraz informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów. "Mały Gość Niedz.", a w nim plakat z wizerunkiem bł. Jana Pawła II na Wlk. Post. Jest nowy "Promyczek Dobra" dla dzieci i inne czasopisma ... W zakrystii - miesięcznik "Różaniec".

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30

  • 16 III - Róża Św. Marii Magdaleny;
  • 23 III - Róża Św. Faustyny; 30 III - Róża Św. Szymona z Lipnicy;
  • 6 IV - Róża Św. Barbary; 13 IV - Róża Św. Bernadetty.