VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.03.2014r.

1. Rozpoczyna się dzisiaj w naszej parafii Nabożeństwo 40-godzinne przeżywane w duchu wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy nasze i bliźnich i przygotowujące nas do rozpoczęcia czasu pokuty, jest jest okres Wilkiego Postu. Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest wystawienie Najśw. Sakramentu i chwila wspólnej adoracji. Popołudniu zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Najpierw odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem cząstkę Różańca, a na zakończenie będą Nieszpory eucharystyczne. Do prowadzenia różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej. Msza Św. rozpocznie się ok. g. 16.00, zaraz po zakończonej adoracji. Zachęcamy do ofiarowania dodatkowej godziny czasu na Adorację Najśw. Sakramentu. Program na poniedziałek i wtorek jest następujący :/patrz />>

2. W środę przypada Popielec, rozpoczynający czas 40 - dniowego Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane: w kościele św. Marcina o godz. 7.00; w kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynecja od alkoholu. Post ścisły, czyli oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, jeden posiłek do syta i dwa lekkie, obowiązuje pod grzechem od 18. do 60. roku życia, a wstrzemięźliwość od 14. roku życia do śmierci. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Komunii Św. wielkanocnej wynikający z trzeciego przykazania kościelnego.

3. W I czwartek od godz. 16.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.30 będziemy wspólnie odmawiać Koronkę do Krwi Chrystusa w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii. Do prowadzenia Koronki prosimy Grupę XII - Św. Franciszka, której zelatorem jest p. Jadwiga Mrozowska. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

4. W piątki okresu Wlk. Postu będą odprawiane Drogi Krzyżowe:
 • o godz. 17.00 i zaraz potem będzie Msza Św. ;
 • o godz. 20.00, prowadzona przez młodzież, z udzieleniem Komunii Św.
5. Nabożeństwo I-piątkowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. sprawowanej o godz. 7.00 w kościele św. Marcina i po Mszy Św. wieczornej w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Ofiarami na tacę będziemy wspierać misjonarzy.

6. Spowiedź św. z okazji I piątku i rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu będzie:
 • dla dzieci - w środę popielcową od godz. 16.00;
 • dla młodzieży - w czwartek od godz. 16.00;
 • dla dorosłych - w piątek od godz. 16.00.
7. Nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla młodzieży trzecich klas gimnazjum rozpocznie się w sobotę, 8 marca, o godz. 17.00, a w niedzielę będzie na Mszy Św. o godz. 9.00. Kandydaci do Bierzmowania są zobowiązani uczestniczyć w Nowennie i przystąpić do sakramentu pokuty przed Bierzmowaniem, najlepiej w I czwartek. Prosimy też rodziców, rodzeństwo, świadków i innych bliskich dla kandydatów do Bierzmowania o uczestnictwo w Nowennie do Ducha Świętego, a całą parafię prosimy także o modlitwę w ich intencji.

8. W niedziele Wlk. Postu o godz. 16.00 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi, które w tym roku będzie głosił ks. Jan Kudłacz, proboszcz z Uszwi. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

9. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy o tej ważnej intencji podczas modlitw w domu czy też przychodząc na nabożeństwa i Msze Święte do kościoła. Prośmy też o siłę do odważnego świadectwa trzeźwości w codziennym życiu.

10. Wracając jeszcze do Zabawy Charytatywnej na nasz nowy kościół, pragniemy bardzo serdecznie podziękować także zespołowi "Wrzos", który wystąpił na początku zabawy ze swoim programem słowno - muzycznym, wprowadzając uczestników w Walentynkowy klimat.

11. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę:
 • dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;
 • dla Róż Dzieci i Modzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.
12. Organizujemy wyjazd busem w sobotę, 15 marca, na Dzień Skupienia dla czcicieli św. O. Pio, który będzie w parafii Matki B. Nieust. Pomocy w Mielcu, gdzie m.in. nasza parafia poprowadzi Drogę Krzyżową. Program podany jest na plakacie przy wyjściu z nowego kościoła. Wyjazd ok. g. 8.45, powrót po Mszy Św. sprawowanej o godz. 15.00 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego. Koszt 25 zł, zgłoszenia w ciągu tego tygodnia. Zachęcamy ...

13. Jest dobry czas, aby w ważnych intencjach osobistych czy rodzinnych odprawić Nowennę Pompejańską, rozpoczynając ją w Popielec, a kończąc w święto Miłosierdzia Bożego [27 dni - błagalne; 27 dni - dziękczynne] ...

14. Od Środy Popielcowej, codziennie, po błogosławieństwie, a przed pieśnią na zakończenie, będziemy wspólnie odmawiać modlitwy do Maryi Królowej Nieba i Św. Michała Archanioła ...

15. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. pełne emocji reportaże z niedawnych wydarzeń na Ukrainie, a w dodatku Droga Krzyżowa z Benedyktem XVI oraz informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów. "Mały Gość Niedz.", a w nim plakat z wizerunkiem bł. Jana Pawła II na Wlk. Post. Jest nowy numer "Naszej Arki", "Rycerza Niepokalanej", "WPiSu" i inne czasopisma ... Kotwica


NABOŻEŃSTWO 40 - GODZINNE {kościół M.B.Fatimskiej}

Poniedziałek i Wtorek - 3 i 4 marca 2014 r.
 • 9.00 - Msza Św. i wystawienie Najśw. Sakramentu.
 • 9.30 - Wisowa, Bania i okolice, Potoczki;
 • 10.30 - Puste, Domy przy Drodze do Lewniowej, Górka;
 • 11.30 - Domy przy Drodze do Chronowa, Zarzecze;
 • 12.30 - Domy przy Drodze do Nowego Sącza, Stara Wieś;
 • 13.30 - Nowa Wieś, Centrum, Działki; 14.30 - Niziny, Wójtówka, Domy od Uszwi;
 • 15.30 - Różaniec: w poniedziałek prowadzą Róże Matek I - X; we wtorek - Róże Matek XI - XVIII i Róże Ojców;
 • 16.00 - "Czerwony Różaniec": w poniedziałek - Grupy I - VIII; we wtorek - Grupy IX - XVI;
 • 16.30 - Nieszpory Eucharystyczne i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
 • ok. 17.00 - Msza Św. Dzieci i młodzież prosimy na Adorację razem z dorosłymi, albo przed lub po lekcjach w szkole!
W czasie Adoracji poszczególnych rejonów można wspólnie odmówić różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego, Litanię do Najśw. Serca P. Jezusa, do Imienia Jezus czy też do Krwi Chrystusa i śpiewać pieśni eucharystyczne.