VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2014r.

1. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Od godz. 16.30 będziemy wspólnie się modlić na "czerwonym różańcu" w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy świata oraz z prośbą o pokój na świecie. Do prowadzenia prosimy Grupę X - Matki Bożej Bolesnej, której zelatorem jest p. Krystyna Pasek.

2. W piątek od godz. 16.40 rozpocznie się nabożeństwo w intencji naszej parafii przez wstawiennictwo św. Stanisława Kazimierczyka wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława.

3. Młodzież z pierwszych klas gimnazjum prosimy w piątek na nabożeństwo wieczorne. Prosimy także ich rodziców.

4. Dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii Św. prosimy wraz z rodzicami na spotkanie w kaplicy nowego kościoła w piątek o godz. 16.00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Rozpoczynamy wspólne odprawianie nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Co roku odprawiamy w kościele dziewięć I sobót - od marca do listopada. Gorąco zachęcamy do odprawiania I sobót miesiąca, jeśli nie dziewięć, to przynajmniej pięć, o które prosiła Matka Boża w Fatimie, gdyż są one jako wynagrodzenie za:
a/ bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu Maryi;
b/ przeciw Jej Dziewictwu;
c/ przeciw Bożemu Macierzyństwu Maryi;
d/ bluźnierstwa tych, którzy zaszczepiają w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki;
e/ bluźnierstwa tych, którzy urągają Maryi w Jej świętych wizerunkach.

Warunki odprawienia I sobót miesiąca:
 • stan łaski uświęcającej;
 • Komunia Św. wynagradzająca;
 • cząstka różańca odmówiona w duchu wynagrodzenia;
 • 15 minut rozmyślania nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańcowymi.
Z odprawieniem I sobót miesiąca wiąże się wielka obietnica Matki Bożej, że w godzinie śmierci będzie towarzyszyć z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia. Jednak odprawiając I soboty trzeba przede wszystkim czynić to z intencją wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Jaka będzie nasza odpowiedź Matce Bożej Fatimskiej na Jej gorącą prośbę ? ...

6. W najbliższą niedzielę, a potem w poniedziałek i wtorek przed Popielcem będzie odbywać się w naszej parafii Nabożeństwo 40-godzinne. W niedzielę po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i chwila wspólnej adoracji, a popołudniu zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 15.00. Najpierw odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem cząstkę Różańca, a na zakończenie będą Nieszpory eucharystyczne. Do prowadzenia różańca prosimy Rycerstwo Niepokalanej. Msza Św. rozpocznie się ok. g. 16.00, zaraz po zakończonej adoracji. Zachęcamy do ofiarowania dodatkowej godziny czasu na Adorację Najśw. Sakramentu. Program na poniedziałek i wtorek podamy w najbliższą niedzielę.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. o modlitwie na kijowskim Majdanie; jak to się stało, że belgijski parlament zezwolił na zabijanie kilkuletnich chorych dzieci, choć nie było na to szerokiej zgody, a nawet wbrew protestom środowiska medycznego; nawet czterokrotny morderca nie przestaje być człowiekiem i dlatego nie wolno o nim mówić "bestia" oraz informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów. Nowy "Mały Gość Niedz." a w nim plakat z wizerunkiem bł. Jana Pawła II na Wlk. Post oraz niespodzianka dla fanów Kamila Stocha. Jest jeszcze czasopismo "Miłujcie się" z wieloma pięknymi świadectwami. "Promyczek Dobra" dla dzieci z prezentem w środku i inne czasopisma ...

8. Przypominamy naszą prośbę do ekip, które wykonują elewacje - o zgłaszanie swojej oferty pracy przy elewacji naszej nowej świątyni. Chcemy, aby te prace zaczęły się w sierpniu. Do jutra - 24 lutego br., prosimy zgłaszać się do pana Stanisława Kowalczyka.

9. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia kolejnej już - XI Tanecznej Zabawy Charytatywnej z dochodem przeznaczonym na dalsze prace przy naszej świątyni Matki Bożej Fatimskiej.
Dziękujemy za podarowane produkty, państwu: Krzysztofowi i Marii Wójsom; Pawłowi i Annie Wąsom; Krzysztofowi i Halinie Kądziołkom; Robertowi i Agnieszce Antczakom; Józefie i Mieczysławowi Barczykom; pani Renacie Zając, panu Tadeuszowi Figiel z Nowego Sącza, pani Marii Tobiasz oraz paniom, które upiekły pyszne ciasta.
 • Dziękujemy za ufundowane nagrody: Akcji Katolickiej z Gnojnika; panu Józefowi Seremakowi, pani Anecie Rzepa, państwu: Krzysztofowi i Małgorzacie Karasiom, Tadeuszowi i Agacie Chmurom, Robertowi i Agnieszce Antczakom.
 • Dziękujemy za przystrojenie sali państwu: Annie i Tomaszowi Mentel, Halinie i Adamowi Święch;
 • za gratisowy wydruk plakatów i zaproszeń: panu Michałowi Dziedzic i pani Katarzynie Święch.
 • Dziękujemy za prace w kuchni, za prace jako kelnerki, prace w szatni, bufecie, rozwiezienie plakatów i zaproszeń, wszelkie prace przygotowujące do zabawy i porządkowe po zabawie: paniom: Grażynie Bartusiak, Krystynie Bugajskiej, Janinie Rubin, Elżbiecie Skórnóg, Marii Machał, Marii Musiał, Teresie Konstanty, Ewie Biel, Irenie Bugajskiej, Krystynie Przybyło, Agnieszce Wiśniowskiej, Helenie Święch i paniom z Centrum Kultury w Gnojniku, Bernadetcie Trojanowskiej, Beacie Kraj, Dorocie Robak, Agnieszce Migacz, Katarzynie Gnyla, Krystynie Żurek, Małgorzacie Kozdrój oraz panom: Markowi Bartusiak, Janowi Bugajskiemu, Jakubowi Przybyło i tym wszystkim, którzy nie wymienieni z imienia i nazwiska, w jakikolwiek sposób służyli swoją pomocą.
 • Dziękujemy OSP z Gnojnika za wynajem sali.
 • Dziękujemy zespołowi "Obsesja", który dał możliwość wspaniałej zabawy.
 • Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Zabawy Walentynkowej, zarówno z parafii, jak i spoza Gnojnika. To dzięki tak licznym uczestnikom, co nie zdarzyło się już od kilku lat, mogliśmy zyskać kolejne fundusze na dalsze prace przy nowej świątyni. Po rozliczeniu wszystkich kosztów i dzięki wspomnianym wyżej fundatorom, zostało zebrane 17.190,00 zł {w tym zostało zamienione na złotówki 50,0 Euro}.

Wszystkim za wszystko - serdeczne Bóg zapłać!