VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.02.2014r.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy w sobotę obchodzić święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

2. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio rozpocznie się od godz. 16.30. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań [na stoliczku przy głównym ołtarzu], abyśmy mogli wspólnie w tych intencjach się modlić.

3. W piątek od godz. 16.30 rozpocznie się nabożeństwo w intencji dzieci, młodzieży i rodzin naszej parafii ku czci bł. Karoliny wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. będzie ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

4. Młodzież z drugich klas gimnazjum prosimy w środę na Mszę Św. o godz. 17.00 wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy także ich rodziców. Młodzież z trzecich klas gimnazjum prosimy w piątek na godz. 16.30 do udziału w wieczornym nabożeństwie. Prosimy także ich rodziców. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w Uszwi dnia 17 marca. Zostało już niewiele czasu na przygotowanie się do tej uroczystości.

5. Spotkanie dla Rycerstwa Niepok. będzie w środę po nabożeństwie wieczornym.

6. Ponawiamy gorącą prośbę o przekazanie 1% podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na zeznaniu podatkowym PIT trzeba wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS Caritas naszej diecezji [0000211791] oraz kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełnienia zeznań podatkowych. W tym roku możemy także wskazać cel szczegółowy, wpisując imię i nazwisko osoby, której chcemy pomóc, przekazując jej 1 % naszego podatku. Zachęcamy do wspierania w ten sposób dzieł miłosierdzia, które są prowadzone przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone na dalsze prace przy nowej świątyni, które w styczniu wyniosły:
  • od rodzin z III niedzieli - 30.470,00 zł;
  • składka z I niedzieli - 2.220,00 zł;
  • ofiara indywidualna z parafii - 1.000,00 zł;
  • ze składek przy pogrzebach - 881,00 zł.
8. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. o Kościele w Polsce, który ma ogromny potencjał wiary - jak powiedział papież Franciszek do polskich biskupów, którzy przebywali w Rzymie z wizytą "ad limina"; o Ryszardzie Kuklińskim, który uratował świat przed III wojną światową, a także sylwetka mistrza olimpijskiego Kamila Stocha oraz informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów.
Nowe "Cuda i Łaski Boże" są poświęcone sanktuarium w Lourdes, zaś w nowym "Miłujcie się" m.in. świadectwo nawrócenia młodego człowieka zagubionego w pornografii, alkoholu i narkotykach; o niebezpieczeństwie magii i okultyzmu; o mocy nowenny pompejańskiej; o raperach zachęcających do pięknego życia i inne jeszcze świadectwa o wyzwalającej mocy kochającego nas Boga. Jest "Promyczek Dobra" dla dzieci z prezentem w środku i inne czasopisma ...

9. Mamy prośbę do ekip, które wykonują elewacje - o zgłaszanie swojej oferty pracy przy elewacji naszej nowej świątyni. Chcemy, aby prace przy elewacji zaczęły się w sierpniu. Do poniedziałku, 24 lutego br., prosimy zgłaszać się do pana Stanisława Kowalczyka.