V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.02.2014r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych ...

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
  • poniedziałek - św. Scholastyki, dziew.;
  • wtorek - NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorych;
  • piątek - śś. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
3. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II rozpocznie się od godz. 16.30. Po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

4. Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie na plebanii w środę po nabożeństwie wieczornym, zaś Akcji Katolickiej - w czwartek.

5. W najbliższą sobotę - 15 lutego, udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i w podeszłym wieku. Wyjazd od godz. 9.00 od kościoła św. Marcina. Prosimy te osoby zgłaszać od dzisiaj w zakrystii, a w sobotę podwieźć nas do nich.

6. W najbliższą niedzielę - trzecią w lutym, w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy o wytrwałe i życzliwe wsparcie, licząc w zamian na opiekę Bożą i orędownictwo Maryi, gdyż Bóg potrafi hojnie wynagrodzić każde dobro, nie tylko czynione drugiemu człowiekowi, ale też takie, dzięki któremu powstaje świątynia, a w niej mieszka Bóg, aby nas zbawiać i obdarzać potrzebnymi w życiu łaskami. Prosimy także o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

7. Zabawa Walentynkowa, z dochodem przeznaczonym na dalsze prace przy nowej świątyni, odbędzie się w Domu Strażaka w Gnojniku w najbliższą sobotę. Do tańca przygrywać będzie zespół "Obsesja", bedą konkursy z nagrodami, smaczne posiłki i pyszne ciasta. Parafianki gorąco prosimy o upieczenie ciast, a wcześniej o zgłoszenie do pani Grażyny Bartusiak. Ciasta prosimy przynosić do Remizy w piątek od godz. 15.00 i w sobotę od godz. 10.00 . Parafian i Gości spoza parafii zapraszamy na Zabawę Charytatywną.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. o tym, dlaczego Bóg dopuszcza kryzysów i jak je przetrwać, choć wydaje się, że trwają bez końca ?; w ogarniętej bratobójczą wojną Syrii pół roku temu zaginął o.Paolo - cały świat modli się za włoskiego jezuitę, który ujawniał zbrodnie ikłamstwa reżimu; o bazylice św. Michała Arch. na górze Gargano - jedynej świątyni na ziemi niepoświęconej ręką ludzką, a także informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów. Jest nowy numer specjalny "Naszej Arki" z nauczania bł. Jana Pawła II i miesięcznik "WPiS" ... Jest nowy "Promyczek Dobra" dla dzieci z prezentem w środku i inne czasopisma ... W zakrystii - miesięcznik "Różaniec".

9. Z okazji Światowego Dnia Chorych we wtorek - 11 lutego,w Porąbce Uszewskiej odbędą się uroczystości diecezjalne. Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 15.00, Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Lechowicza będzie sprawowana o godz. 16.30, a po niej procesja różańcowa do Groty.

Prowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele i święta o godz. 8.30
  • 16 II - Róża Św. Łucji;
  • 23 II - Róża Św. Agnieszki; 
  • 2 III - Róża Św. O. Pio; 
  • 5 III [Popielec] - Róża Św. Rozalii; 
  • 9 III - Róża Św. Jadwigi Śląskiej.