IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.02.014 r. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

1. Pamiętajmy o tym, że miesiąc luty poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających.

2. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
  • poniedziałek - św. Błażeja, bpa i męcz.;
  • środa - św. Agaty, dziew. i męcz.;
  • czwartek - śś. męcz. Pawła Miki i Towarzyszy.
3. W poniedziałek po Mszy Św. o godz. 7.00 będzie błogosławieństwo gardła za wstawiennictwem św. Błażeja, a w środę, po Mszy Św. porannej i wieczornej poświęcenie wody i chleba ku czci św. Agaty.

4. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Wspólne odmawianie Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa będzie od godz. 16.30. Do prowadzenia prosimy Grupę X - Matki Bożej Bolesnej, której zelatorem jest p. Krystyna Pasek. Będziemy się modlić w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy świata oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii. Po Mszy Św. zmiana tajemnic "czerwonego różańca" i ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

5. W pierwszy piątek lutego nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa będzie po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina oraz po Mszy Św. o godz. 17.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Ofiarami na tacę wesprzemy naszych misjonarzy.

6. Spowiedź św. z okazji I piątku będzie: * dla dzieci - w środę od godz. 16.00; * dla młodzieży - w czwartek od godz. 16.00; * dla dorosłych - w piątek od godz. 16.00.

7. W niedzielę, 9 lutego, będzie zmiana tajemnic różańcowych: * dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00; * dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00. W drugą niedzielę lutego składka na tacę będzie na dalsze prace przy nowej świątyni.

8. Zabawa Walentynkowa, z dochodem przeznaczonym na dalsze prace przy nowej świątyni, odbędzie się w Domu Strażaka w Gnojniku w sobotę - 15 lutego. Do tańca przygrywać będzie zespół "Obsesja", bedą konkursy z nagrodami, będzie można liczyć na smaczne posiłki i pyszne ciasta. Parafianki gorąco prosimy o upieczenie ciast, a wcześniej o zgłoszenie do pani Grażyny Bartusiak. Prosimy Parafian o liczny udział w Zabawie, jak również o zaproszenie znajomych i przyjaciół - niech tańczących będzie pełna sala ...

9. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. o katolikach, którzy dobrowolnie oddają dziesiątą część swoich zarobków na potrzeby Kościoła i ewangelizacji, informacje o naszej diecezji i wiele ciekawych artykułów, np. o gender. Jest "Mały Gość Niedz." a w nim m.in. gra planszowa dla całej rodziny. Są nowe czasopisma: "Nasza Arka" i "Rycerz Niepokalanej" i inne ...