III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.01.2014r.

1. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
  • poniedziałek - bł. Jerzego Matulewicza, bpa;
  • wtorek - św. Tomasza z Akwinu, kapł. i dokt. Kośc.;
  • piątek - św. Jana Bosko, kapł.

2. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Wspólne odmawianie Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa będzie od godz. 16.30. Do prowadzenia prosimy Grupę IX - Św. Katarzyny ze Sieny, której zelatorem jest p. Joanna Wąs. Będziemy się modlić w intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy świata oraz o zwycięstwo w codziennej walce duchowej dla Parafian.

3. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Stanisława Kazimierczyka wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek od godz. 16.30. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.

4. W pierwszą sobotę lutego nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie po Mszy Św. o godz. 7.00.

5. W niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie podczas każdej Mszy Św. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W całej diecezji składka na tacę jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Dlatego też składka na dalsze prace przy nowej świątyni będzie w lutym w drugą niedzielę, czyli 9 lutego.

6. W środę po nabożeństwie wieczornym będzie na plebanii spotkanie w sprawie przygotowania Zabawy Walentynkowej, z której dochód jest przeznaczony na dalsze prace przy nowej świątyni. Prosimy te osoby, które chcą pomóc w jej przygotowaniu. Prosimy o zaproszenie znajomych i też o liczny udział parafian w Zabawie w dniu 15 lutego w Domu Strażaka w Gnojniku, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

7. Rodzina Kolpinga z Brzeska zaprasza na bezpłatne porady prawne, które będą miały miejsce w Domu Ludowym w Biesiadkach jutro, w poniedziałek, w godz. 16.00 - 20.00.

8. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. płyta z najsłynniejszymi utworami Mozarta, jak również o tym, dlaczego Bóg uzależnia czasem czyjeś uzdrowienie od naszej modlitwy oraz w tarnowskim dodatku są świadectwa osób, które pracowały w wyświęconymi wczoraj biskupami pomocniczymi naszej diecezji. Jest "Mały Gość Niedz." a w nim m.in. gra planszowa dla całej rodziny. Dla dzieci - "Promyczek Dobra" z płytą CD w prezencie a także inne ...

9. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie nas, kapłanów, za wszelkie dobro, jak również za ofiary, dzięki którym możemy wspierać wiele dzieł charytatywnych i apostolskich. Modliliśmy się wspólnie z domownikami o błogosławieństwo Boże w tym roku i ufamy, że Bóg będzie nas wspierał swą łaską, a Matka Najśw. będzie ciągle otaczać nas swoją przemożną opieką. Jeszcze raz za wszelkie dobro - Bóg zapłać!

10. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas [0000211791] oraz kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.
Możemy wskazać cel szczegółowy, wpisując imię i nazwisko osoby, której chcemy pomóc przekazując jej 1 % naszego podatku. Zachęcamy gorąco do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Dziś przy kościele u służby liturgicznej można pobrać ulotki informacyjne Caritasu.