II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19. 01. 2014 r.

1. Od wczoraj trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy tę intencję tak drogą Sercu Jezusa w naszych codziennych modlitwach.Będziemy to również czynić podczas Mszy Św. tego tygodnia.

2. W czwartek zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Wspólne odmawianie Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa będzie od godz. 16.30. Do prowadzenia prosimy Grupę VIII - Św. Stefana, której zelatorem jest p. Helena Kałuża. Oprócz intencji wynagrodzenia Bogu za grzechy świata, będziemy prosić o zjednoczenie wszystkich chrześcijan.

3. W liturgii obecnego tygodnia wspominamy: * wtorek - św. Agnieszka, dziew. i męcz.; * piątek - św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.; * sobota - święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka - niech te dni będą szczególną okazją do wdzięczności za ich troskliwe, kochające serca.

5. Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny Kózka w intencji dzieci, młodzieży, małżonków i rodzin naszej parafii wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek od godz. 16.30. Po Mszy Św. - ucałowanie jej relikwii.

6. W sobotę pamiętajmy w modlitwie o biskupach nominatach naszej diecezji z racji ich konsekracji biskupiej. Uroczystości te będą transmitowane przez telewizję Trwam i radio RDN Małopolska.

7. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. o parafii, w której liczba praktykujących wiernych wzrosła trzykrotnie, a także poruszająca opowieść młodego Koreańczyka, który uciekł ze zbrodniczego państwa, jakim do dsisiaj jest Korea Północna oraz artykuły na tematy religijne i społeczne, a także informacje z życia naszej diecezji. Jest nowy "Mały Gość Niedz." a w nim m.in. gra planszowa dla całej rodziny. Dla dzieci - "Promyczek Dobra" z płytą CD w prezencie i są również inne czasopisma.

8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% należnego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie, my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Przypominamy, że wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas [0000211791] oraz kwotę przekazywanego 1 % podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Ponadto można wskazać cel szczegółowy - wpisując imię i nazwisko chorej osoby, na którą chcemy przekazać 1 % podatku.

9. W intencji Rodzin, które przyjęły kapłanów z wizytą duszpasterską będą sprawowane Msze Św. Jedna dnia 26 stycznia o godz. 9.00, druga dnia 9 lutego o godz. 11.00.