III NIEDZIELA PO NARODZ. PAŃSKIM 12.01.2014 r. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO.


1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych ...
 
2. Dzisiejszym świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres BożegoNarodzenia, a zaczyna okres zwykły w ciągu roku. Zgodnie z piękną polskątradycją kolędy i pastorałki, zwłaszcza poza liturgią, śpiewamy do ŚwiętaOfiarowania Pańskiego ­ 2 lutego i do tego też czasu pozostawiamy wystrójbożonarodzeniowy w kościele i w domach.
3. W czwartek  zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu.Spotkanie Modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio rozpocznie sięod godz. 16.30. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii. Prośbyi podziękowania prosimy składać na stoliczku przy głównym ołtarzu.Zachęcamy zwłaszcza do wspólnej modlitwy za chorych, cierpiącychi zniewolonych nałogami.
 
4. Spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, zelatorów RóżŻywego Różańca Matek i Ojców oraz zelatorów Grup "Czerwonego Różańca" będzie na plebanii w czwartek po nabożeństwie wieczornym.
 
5. W trzecią niedzielę stycznia w rejonach parafii będą zbierane ofiary na dalszeprace przy nowej świątyni. Prosimy w dalszym ciągu po 40 zł miesięcznieod rodziny. W większości ofiary te będą przeznaczone na wykonaniezewnętrznej elewacji kościoła. Przy tej okazji prosimy także o ofiarypo 40 zł od rodziny na cały rok [co można rozłożyć na mniejsze raty w ciąguroku] na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza. Zarówno zbierającym ofiaryjak i wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy,że w każdym miesiącu: w pierwszą sobotę oraz 13. dnia miesiąca,są sprawowane Msze Św. z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę MatkiBożejFatimskiej dla Ofiarodawców i Dobroczyńców parafii i nowego kościoła.
 
6. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane.Jest "Gość Niedzielny" a w nim m.in. wspomnienie o Wojciechu Kilarze orazwiele ciekawych artykułów na tematy religijne i społeczne, a także z życianaszej diecezji. Jest nowy numer "Rycerza Niepokalanej", "Cuda i Łaski Boże"o św. Charbelu; dla dzieci nowy "Promyczek Dobra" z płytą CD w prezenciei inne czasopisma. W zakrystii jest miesięcznik "Różaniec".
 
7. Program wizyty duszpasterskiej, który jest też podany w gablotachogłoszeń przy obydwu kościołach i na stronie internetowej naszej parafiijest nastepujący