II NIEDZIELA PO NARODZ. PAŃSKIM - 5.01.2014r.

1. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego, święto Trzech Króli. Jet to świąto obowiązkowe. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Jest to DzieńDiecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą wypisujemyna drzwiach domu pierwsze litery imion Trzech Mędrców: K + M + B i rok 2014. Ofiary na tacę będą na cele misyjne. 

2. W czwartek  zapraszamy na godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II rozpocznie się od godz. 16.30. Po Mszy Św. będzie ucałowanie jego relikwii.  

3. Spotkanie opłatkowe dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i szafarzy Komunii Św. będzie na plebanii w czwartek po nabożeństwie wieczornym. 

4. W niedzielę, 12 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Będzie zmiana tajemnic różańcowych:* dla Róż Matek i Ojców - po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00;* dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 11.00.

5. Polecamy czasopisma katolickie, które są przy kościele rozprowadzane. Jest "Gość Niedzielny" a w nim wiele ciekawych artykułów na tematy religijnei społeczne; nowy numer "Naszej Arki" i inne czasopisma. W zakrystii jest jeszcze wolny "Kalendarz Rolnika".Przy kościele są rozprowadzane za dobrowolne ofiary na cele charytatywnekadzidło z kredą, do poświęcenia w jutrzejsze Święto Trzech Króli.

6. W najbliższy czwartek, 9 stycznia, dzień swoich Imienin obchodzi Ks. KanonikJulian. Składając Mu najlepsze życzenia zdrowia po najdłuższe lata, wielułask Bożych na co dzień i opieki Matki Najśw. i dziękując za tak ofiarnąw dalszym ciągu posługę kapłańską, ogarnijmy Ks. Kan. naszą serdeczną i gorącą modlitwą.

7. Program wizyty duszpasterskiej, który jest też podany w gablotachogłoszeń przy obydwu kościołach i na stronie internetowej naszej parafii jest nastepujący: