UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 26.05.2013 ROK


1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Ks. Bronisława Marecika. Otoczmy Ks. Bronisława gorącą i serdeczną modlitwą, wypraszając obfitość Bożych łask na dalsze lata Jego życia i posługi kapłańskiej.

2. Obchodzony dziś Dzień Matki niech będzie okazją do wdzięczności Bogu za nasze mamy. Dla zmarłych prośmy o radość wieczną, a dla żyjących o wiele łask w codziennym życiu i opieki najlepszej z matek, Maryi.

3. W środę będziemy wspominać św. Urszulę Ledóchowską, zakonnicę. W czwartek - uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna, drogą przez park, koło Betanii, do kościoła św. Marcina. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy oraz o liczny udział w procesji. Prosimy asysty do baldachimu, sztandarów, chorągwi, feretronów; prosimy dzieci I Komunijne, DSM, Służbę Liturgiczną, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. OSP z Gnojnika prosimy o zabezpieczenie drogi głównej przy przejściu od Betanii do kościoła św. Marcina. Składka w tym dniu jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. Procesje eucharystyczne będą się odbywać podczas oktawy Bożego Ciała. W piątek i sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 w kościele św. Marcina i o g. 18.00 w nowej świątyni; w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00.

5. W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP, a sobota jest pierwszą w czerwcu. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15. Do prowadzenia różańca prosimy Roże Matek I - IV. W sobotę wypada zarazem Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci polecajmy Bogu przez orędownictwo Matki Najświętszej.

6. Nabożeństwa majowe są do piątku: w ciągu tygodnia po Mszy Św. sprawowanej o g. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30 i po nim - Msza Św.

7. Przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa prosimy o wspólne odmawianie modlitwy różańcowej lub koronki do Miłosierdzia Bożego.

8. W pierwszą niedzielę czerwca składka na tacę jest przeznaczona na dalsze prace przy nowej świątyni.

9. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele rozprowadzają ministranci. Zachęcamy do zainteresowania się nimi. W nowym "Małym Gościu" jest darmowa płyta CD z filmem o św. Janie Bosko. W "Gościu Niedz." oprócz wielu ciekawych artykułów jest wiele informacji z życia naszej diecezji. W zakrystii można jeszcze zakupić książeczkę pt. Uwielbiamy Cię, Panie" - bardzo przydatną na Boże Ciało i oktawę oraz "O Mszy Świętej najprościej" za symboliczną złotówkę.

10. Jeszcze dzisiaj są w zakrystii zbierane podpisy poparcia pod obywatelskim projektem ustawy, którego celem jest zakaz zabijania dzieci podejrzanych o choroby genetyczne. Milczenie w sprawie obrony życia jest sprzeczne z wyznawaną wiarą. Nie bierzmy na swoje sumienie krwi istot ludzkich najbardziej niewinnych i bezbronnych, o życie których Bóg upomni się kiedyś na sądzie, jaki każdego z nas czeka po śmierci. Dlatego nie stójmy na boku, tylko angażujmy się w obronę życia. Potrzebne są dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr pesel i podpis. Serdecznie prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy !!!

11. W przyszłą niedzielę, tj. 2-go czerwca będzie przy kościele prowadzona zbiórka do puszek w ramach VI Dnia Dziękczynienia na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 26 V - Róża Św. Kingi,
  • 30 V - Róża Św. Szymona z Lipnicy,
  • 2 VI - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • 9 VI - Róża Św. Katarzyny Labure.