VII NIEDZIELA WIELKANOCY WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.2013 ROK


1. I Komunia Św. jest dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańcowych jest dzisiaj po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00. Po godz. 9.00 także dla róż dzieci i młodzieży.

2. Jutro - 13. maja, będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00, potem nabożeństwo majowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której będziemy odmawiać różaniec. Procesja będzie na podobnej trasie, jak w ubiegłym roku, czyli przez parking, drogą na Niziny i powrót koło plebanii do kościoła. Do prowadzenia różańca prosimy Róże Matek I i II /rozważania w zakrystii nowego kościoła/. Do niesienia figury przy I i V dziesiątku prosimy Róże Matek I i II; przy dziesiątku II i IV - prosimy rodziców dzieci I Komunijnych, a przy III dziesiątku - prosimy młodzież. Prosimy zabrać świece lub lampiony.

3. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja, kapł. i męcz., patrona Polski.

4. Nabożeństwa majowe są w ciągu tygodnia po Mszy Św. sprawowanej o g. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30. Z nabożeństwem majowym złączona jest nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zielonych Świąt.

5. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a o 17.30 będzie Spotkanie Modlitewne za wstawiennictwem św. O. Pio: różaniec z prośbami i podziękowaniami, które prosimy składać przy głównym ołtarzu, potem nabożeństwo majowe, zakończone błogosławieństwem na sposób lurdzki, a po Mszy Św. ucałowanie relikwii o. Pio.

6. W piątek o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Karoliny, której będziemy polecać dzieci i młodzież naszej parafii, narzeczonych i małżonków. Nabożeństwo majowe może rozpocząć się kilka minut wcześniej niż o godz. 18.00 (!). Po Mszy Św. - ucałowanie relikwii bł. Karoliny.

7. W najbliższą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy obchodzić Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Z tej racji wszystkie Msze Święte będą sprawowane w nowej świątyni. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i głosił kazania Ks. Ryszard Podstołowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zapraszamy szczególnie do udziału we Mszy Św. o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkie asysty: Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, panie i panów do noszenia baldachimu, sztandarów, chorągwii i feretronów; dzieci I Komunijne i dzieci do sypania kwiatów, i do dzwonienia. Zapraszamy OSP z Gnojnika i orkiestrę dętą.

8. Do godnego, właściwego przeżycia Odpustu jest konieczny stan łaski uświęcającej. Zachęcamy więc do skorzystania ze spowiedzi św. czwartek i piątek od godz. 17.00.

9. Przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa prosimy o wspólne odmawianie modlitwy: wtorek i sobota - różaniec, w środę prowadzi Rycerstwo; w niedzielę - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

10. Młodzież z KSM-u zaprasza na majówkę w piątek o godz. 20.00 przy domu rodziny Piotra i Marii Święch na Pustym.

11. Akcja Katolicka rozprowadza także dziś przy kościele za dobrowolne ofiary piękne modlitwy z prośbą o "Błogosławieństwo Domu". Warto je odmawiać, aby wypraszać błogosławieństwo Boże dla rodziny, a nie dopiero wtedy uciekać się do Boga, jak przyjdzie trwoga.

12. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. Kto z wiernych, w czasie od Popielca do Zielonych Świąt, nie przyjąłby Komunii Św., popełnia grzech ciężki.

13. Spotkanie Rady Parafialnej będzie we wtorek po nabożeństwie wieczornym na plebanii; Akcji Katolickiej - w środę, a Rycerstwa Niepokalanej w piątek w kościele.

14. Dzisiaj lub w ciągu tygodnia prosimy zabrać palmy wielkanocne z kościoła.

15. W najbliższą niedzielę, trzecią w maju, w rejonach naszej parafii będą zbierane ofiary na dalsze prace przy nowej świątyni. Przy tej okazji prosimy również o ofiary na sprzątanie obydwu kościołów i cmentarza.

16. Ludzie świeccy z całej Polski podjęli inicjatywę zmiany prawa aborcyjnego. Komitet "Stop aborcji" wniósł do Sejmu obywatelski projekt ustawy, którego celem jest zakaz zabijania dzieci podejrzanych o choroby genetyczne. Dnia 19 maja odbędzie się ogólnopolska akcja zbierania podpisów poparcia pod tym projektem, ale już dzisiaj i w ciągu tygodnia można wesprzeć tę inicjatywę. W zakrystii leżą karty do zbierania podpisów. Potrzebne są dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr pesel i podpis. Serdecznie prosimy o wsparcie tej jakże szlachetnej inicjatywy.

17. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane i prosimy o zainteresowanie się ... W zakrystii można zakupić książeczki pt. "Uwielbiamy Cię, Panie, "O Mszy Świętej najprościej".

PROWADZENIE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
  • 19 V - Róża Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  • 20 V [g. 9.30] - Róża Bł. Karoliny,
  • 26 V - Róża Św. Kingi,
  • 30 V - Róża Św. Szymona z Lipnicy,
  • 2 VI - Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • 9 VI - Róża Św. Katarzyny Labure.