VI NIEDZIELA WIELKANOCY 5.05.2013 ROK


1. Rocznica I Komunii Św. dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podst. jest dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00. Dziś nabożeństwo majowe wyjątkowo rozpocznie się o godz. 15.00 i po nim Msza Św.

2. Jutro obchodzimy święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męcz., Patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

3. Dni Modlitw o Urodzaje przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Jak pogoda pozwoli, po zakończonym nabożeństwie wieczornym, udamy się w procesji do krzyży, błagając o zachowanie od klęsk żywiołowych i wypraszając błogosławieństwo Boże w tegorocznych plonach:
  • poniedziałek - do krzyża przy kościele św. Marcina;
  • wtorek - do krzyża przy rodzinie Marcinek w Centrum;
  • środa - do krzyża przy nowej świątyni.
4. W ramach Tygodniowego Odpustu ku czci św. Stanisława w Szczepanowie nasza parafia jest proszona o przybycie w piątek - 10 maja, na Mszę Św. o godz. 18.00, a pół godziny wcześniej - nabożeństwo majowe. Został zamówiony autokar, który wyjedzie z parkingu przy kościele św. Marcina o godz. 16.30. Koszt w obydwie strony, w zależności od liczby chętnych osób, wyniesie od 7 do 10 zł. Zachęcamy do wspólnej pielgrzymki i modlitwy w tak bliskim nam sanktuarium w Szczepanowie.

5. Nabożeństwa majowe są w ciągu tygodnia po Mszy Św. sprawowanej o g. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 16.30.

6. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, a o 17.30 będzie nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.

7. Od piątku wraz z nabożeństwem majowym złączona będzie Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zielonych Świąt.

8. W najbliższą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać I Komunię Św. 26. dzieci z klasy II. Prosimy tę Mszę Św. zostawić dla zainteresowanych uroczystością I Komunii Św. Próby przed I Komunią Św. będą: w środę o godz. 16.30, a w czwartek - 16.00. Sakrament I Spowiedzi św. dla dzieci z klasy II będzie w sobotę o godz. 9.30. Także ich rodziny mogą skorzystać ze spowiedzi św., ale zachęcamy też do skorzystania ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia.

9. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę, 12 maja. Dla Róż Matek i Ojców po Mszy Św. o godz. 7.00 i 9.00 i także dla Róż Dzieci i Młodzieży - po Mszy Św. o godz. 9.00.

10. Przed rozpoczęciem wieczornego nabożeństwa prosimy o wspólne odmawianie modlitwy: poniedziałek, wtorek i sobota - różaniec, w środę prowadzi Rycerstwo; zaś w piątek i niedzielę - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. Młodzież poprowadzi majówkę w piątek o godz. 20.00 przy domu rodziny Siepierowskich nad Centrum Kultury.

12. Chętni do zobaczenia filmu "Cristiada" w Brzesku, w środę o godz. 20.00, są proszeni o wpłaty 11 zł na zakup biletów /najlepiej dziś i jutro/. Mogą zgłaszać się jeszcze chętni.

13. Akcja Katolicka rozprowadza dziś przy kościele za dobrowolne ofiary piękne modlitwy z prośbą o "Błogosławieństwo Domu". Niech będzie to też zachęta do nabycia takich "Błogosławieństw" dla rodzin dzieci, które mieszkają poza domem.

14. Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

15. Polecamy czasopisma katolickie, które przy kościele są rozprowadzane. W "Gościu Niedzielnym" jest m.in. deklaracja poparcia akcji "Jeden z nas". Akcja wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w krajach UE. Powołuje się na wyrok Trybunału prawiedliwości w Luksemburgu z 2011 r., który orzekł wtedy, że życie człowieka zaczyna się od chwili poczęcia. Embrion ludzki wymaga szacunku i ma swoją godność. To wyklucza możliwość opatentowania jakiejkolwiek procedury, która zakłada jego niszczenie lub tego wymaga. Inicjatywa "Jeden z nas" ma za zadanie zapewnić spójność prawa europejskiego w sprawach dotyczących życia. Na deklaracji można złożyć swój podpis, popierając inicjatywę, a następnie trzeba ją przesłać lub przynieść do parafii. Jest też wiele ciekawych artykułów, a także o tym, co dzieje się w naszej diecezji ... Jest nowy miesięcznik "WPiS", "Mały Gość" i inne czasopisma - prosimy o zainteresowanie. W zakrystii można zakupić książeczki pt. "Uwielbiamy Cię, Panie" i "O Mszy Świętej najprościej".